Bugun Ozarbayjon Respublikasi Milliy Ilmlar akademiyasi Nizomiy Ganjaviy nomidagi Adabiyot institutida "O'zbek va ozarbayjon filologiyasining dolzarb masalalari" mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjumanning ochilishi bo'lib o'tdi.
Ushbu xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Z.Ibragimov boshchiligida O'zbek filologiyasi fakulteti professor-o'qituvchilari va talabalari Zoom platformasi orqali ishtirok etishdi.
Yalpi majlisni Ozarbayjon Respublikasi Milliy Ilmlar akademiyasi prezidenti Isa Habibbeli hamda UrDU prorektori Z.Ibragimov kirish so'z bilan ochib berdi.
Ayni paytda mazkur xalqaro anjumanda ishtirok etish uchun Ozarbayjonda xizmat safarida boʻlib turgan Oʻzbek filologiyasi fakulteti dekani D.Gʻayipov boshchiligida bir guruh professor-oʻqituvchilar oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etmoqdalar.

Today, the opening of the international scientific-practical conference on the topic "Current issues of Uzbek and Azerbaijani philology" was held at the Nizamiy Ganjavi Institute of Literature of the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan.
Professors and students of the Faculty of Uzbek Philology participated in this international scientific-practical conference through the Zoom platform under the leadership of Urgench State University Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovation Z.Ibragimov.
The plenary meeting was opened by the president of the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan, Isa Habibbeli, and the vice-rector of UrSU, Z. Ibragimov.
At the moment, a group of professors and teachers led by the dean of the faculty of Uzbek philology D. Gayipov, who is on a business trip to Azerbaijan to participate in this international conference, is participating with their lectures.