Bugun, 20-aprel kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi Urganch tumani prokurori S.G‘aybiyev ishtirokida boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Diniy ishlar bo‘yicha qo‘mitaning Urganch tumani bo‘yicha bosh mutaxassisi O.Palvanov, Urganch tumani kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i A.Ruzmetov hamda Urganch tuman Yoshlar ishlari agentligi mutaxassisi J.Niyazmetovlar ishtirok etdi.
Uchrashuvni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Tadbirda yoshlarni ma'naviy barkamol qilib tarbiyalash, mafkuraviy immunitetni mustahkamlash, har tomonlama yetuk avlod bo'lib yetishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilganligi to'g'risida soʻz yuritildi. Yoshlar bandligini taʼminlashga qaratilgan ishlar haqida gapirilib, ishga joylashishda ARGOS ning oʼrni haqida toʼxtalib oʼtildi. Talabalar orasida jinoyatchilik va diniy ekstremizm oldini olish, yoshlarda korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish borasida tavsiyalar berildi.

Today, on April 20, the meeting "Prosecutor and youth" was held in the Palace of Culture of Urgench State University with the participation of Urgench district prosecutor S.Gaybiyev.
Also, at the meeting, O. Palvanov chief specialist of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan for Urgench district, A. Ruzmetov head of the Urgench district poverty alleviation and employment support department, and Urgench district youth J. Niyazmetov, a specialist of the Agency, participated.
The meeting was opened by the first vice-rector of UrSU D. Ibadullayev.
At the event, it was said that all the conditions have been created for the moral education of young people, the strengthening of ideological immunity, and for them to become mature generations in all respects. They talked about the work aimed at ensuring youth employment, and discussed the role of ARGOS in employment. Recommendations were given on prevention of crime and religious extremism among students, formation of intolerant attitude towards corruption among young people.