Bugun AQSHning Oʻzbekistondagi elchixonasi va Amerika Xalqaro ta'lim kengashi ( American Councils) homiyligida Urganch davlat universitetida faoliyat yuritayotgan Urganch va Qoʻshkoʻpir: "English Access Microscholarship program Cohort 2022-2024” dasturining yopilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Loyihaning bitiruv kechasida UrDU rektori B.Abdullayev, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozovlar ishtirok etib, 2 yil davomida dasturni muvaffaqiyatli tugatgan talaba va oʻquvchilarni samimiy tabriklashdi.
Shuningdek, senator F.Saʼdullayeva, loyiha koordinatori, Xorijiy filologiya fakulteti dostent F.Masharipova va AQSH elchixonasining "English Language Fellow" dasturi o'qituvchisi Reychel Bairdlarning nutq soʻzlari tinglandi.
Tadbirda loyiha talabalari turli musiqiy chiqishlar va sahna ko‘rinishlari orqali o‘z bilimlarini namoyish etdilar.
Bitiruv kechasi yakunida muvaffaqiyatli tugatgan talaba va oʻquvchilar sertifikat hamda AQSH elchixonasining sovgʻalari bilan taqdirlandi.

Today, under the auspices of the US Embassy in Uzbekistan and the American Council for International Education (Councils of America), the closing ceremony of the program operating at Urgench State University Urgench-Qo'shko'pir: “English Access Microscholarship program Cohort 2022-2024” took place.
The Rector of UrSU B.Abdullayev, Vice-Rector for International Cooperation G.Orazboyev, Dean of the Faculty of Foreign Philology Z.Jumaniyozov participated in the graduation party of the project and sincerely congratulated the students who successfully completed the program for 2 years.
Senator F. Sadullayeva, project coordinator, assistant professor of the Faculty of Foreign Philology F.Masharipova and Rachel Baird, teacher of the "English Language Fellow" program of the US Embassy, also spoke in it.
At the event, project students demonstrated their knowledge through various musical performances and stage performances.
At the end of the graduation night, students and pupils who successfully graduated were awarded with a certificate and gifts from the US Embassy.