TURKIYALIK TADQIQOTCHILAR URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA BO’LISHDI
Bugun, 25-iyun kuni Turkiyaning Konya texnika universiteti, Oqsaroy hamda Qaraman universitetlarining 25 nafar professor-o’qituvchilari, yosh tadqiqotchilari hamda talabalaridan tashkil topgan delegatsiyasi Urganch davlat universitetida bo’lishdi.
Turkiyalik tadqiqotchilarning tashrifi jarayonida Urganch davlat universiteti Xalqaro hamkorlik bo’yicha prorektori G’.O’razboyev hamda Xalqaro hamkorlik bo’limi boshlig’i E.Yo’ldashovlar kutib olib, universitet bo’ylab ekskursiya uyushtirishdi. Ekskursiya davomida mehmonlar universitetning o’quv, ilmiy-innovatsion faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari, talabalar va professor-o’qituvchilari uchun yaratilgan shart-sharoitlari, boy moddiy texnik bazasi, maʼruza zallari, o’quv va ilmiy-tadqiqotlarga yo’naltirilgan laboratoriyalari hamda undagi jihozlar bilan tanishtirildi.
Ma’lumot o’rnida, ushbu delegatsiya a’zolari Jaloladdin Manguberdi majmuasi hamda ko’hna Xivaning “Ichan qal’a” muzey qo’riqxonasiga ham sayohat qilishlari rejalashtirilgan.

Today, on June 25, a delegation of 25 professors and teachers, young researchers and students of Konya Technical University, Aksaray and Karaman Universities of Turkey visited Urgench State University.
During the visit of Turkish researchers, Urgench State University Vice-Rector for International Cooperation G. Orazbayev and Head of International Cooperation Department E.Yoldashov welcomed them and organized a tour of the university. During the tour, the guests were introduced to the university's educational, scientific and innovative activities, international cooperation relations, conditions created for students and professors, rich material and technical base, lecture halls, educational and scientific research laboratories, and was introduced to the equipment in it.
For information, the members of this delegation are also scheduled to travel to the Jaloladdin Manguberdi complex and the "Ichan Kala" museum reserve of old Khiva.