UrDUda Yoshlar kuni keng nishonlandi
30-iyun kuni Urganch davlat universitetida Yoshlar kuniga bag'ishlangan tadbirlarning ochilish marosimi o'tkazildi. Dastlab universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev barcha yoshlarni bayram bilan samimiy tabriklab, ularga muvaffaqiyat va ulkan zafarlar tiladi.
Tadbirda tegishli bo‘limlar mas’ullari, yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan muovinlari, talabalar turar joylarida istiqomat qiluvchi talaba-yoshlar hamda tyutorlar ishtirok etishdi.
Shundan so'ng, turli sport musobaqalari va intellektual o'yinlarga start berildi.
Dastlab "Zukko kitobxon" tanlovi bo'lib o'tdi. Unda talabalar badiiy adabiyotlari yuzasidan savol-javoblarda ishtirok etdilar.
Xususan, sportning shaxmat va shashka turlari bilan birga "Zakovat" intellektul o'yinlari ham juda qizg'in darajada bo'lib o'tdi. Shuningdek, tennis va stritbol bo'yicha o'tkazilgan musobaqalar qizg'in davom etdi. Musobaqalarda sportga qiziqishi baland barcha talaba-yoshlar faol ishtirok etib, o'zaro kuch sinashdi.

30 июня в Ургенчском государственном университете состоялась церемония открытия мероприятий, посвященных Дню молодежи. Первый проректор университета Д.Ибадуллаев искренне поздравил всех молодых людей с праздником и пожелал им успехов и больших побед.
В мероприятии приняли участие ответственные лица отделов, заместители деканов по работе с молодежью, студенты, проживающие в студенческих общежитиях, тьюторы.
После этого начались различные спортивные соревнования и интеллектуальные игры.
Сначала был проведен конкурс «Интеллектуальный книгоман». Студенты приняли участие в сессиях вопросов и ответов о художественной литературе.
В частности, на очень напряженном уровне прошли интеллектуальные игры «Заковат», наряду с шахматами и шашками. Также интенсивно продолжались соревнования по теннису и стритболу. Все студенты и молодые люди, интересующиеся спортом, активно участвовали в соревнованиях и старались изо всех сил.