Bugun, 30-iyul kuni Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashining navbatdagi yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Unda Xorijiy filologiya fakulteti oʻqituvchisi Nazarov Murodjon Maxsudbekovich 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)ilmiy darajasini olish uchun “O‘zbek mumtoz yodnomalarining ingliz tiliga tarjimasida inson holatini bildiruvchi frazeologik birliklarning struktur-semantik tahlili (Munis va Ogahiyning “Firdavs ul-iqbol” asarining Bregel tarjimasi materiallari misolida) mavzusida yozilgan dissertatsiya ishini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.
Universitet jamoasi nomidan Nazarov Murodjon Maxsudbekovichni ushbu yutuq bilan samimiy qutlab, unga mustahkam sogʻliq, ilm yoʻlida yuksak parvozlar tilaymiz. Universitetimizda olimlar safi kengayaversin!

Диссертация успешно защищена!
Сегодня, 30 июля, в Ургенчском государственном университете состоялось очередное заседание Ученого совета Ph.D.03/30.12.2019.Phil.55.02.
Преподаватель факультета иностранной филологии Назаров Муроджон Максудбекович успешно защитил диссертацию на тему «Структурно-семантический анализ фразеологических единиц, обозначающих состояние человека, в переводе классических узбекских мемуаров на английский язык (на примере перевода Брегеля произведения Муниса и Огахи «Фирдавс ул-Икбал») со счетом 100% голосов. Диссертация успешно защищена на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по специальности 10.00.06 – филологические науки по специальности сравнительное литературоведение, гибридное языкознание и переводоведение.
От имени коллектива университета искренне поздравляем Назарова Муроджона Максудбековича с этим достижением и желаем ему крепкого здоровья и большого полета на пути науки. Пусть число ученых в нашем университете растет!