Bugun Urganch davlat universitetida “Biz bir bo’lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz” shiori ostida yangi oʻquv yilining boshlanishi munosabati bilan tantanali tadbir hamda "Talabalik qasamyodi"ni qabul qilish marosimi ko’tarinki shukuh bilan nishonladi.
Tadbirda mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshib kelayotgan turli soha vakillari, davlat va jamiyat arboblari, tadbirkorlar, olimu shoirlar, talaba-yoshlarning ota-onalari mehmon sifatida ishtirok etishdi.
Davlatimiz madhiyasi jaranggi bilan boshlangan tadbirni Urganch davlat universiteti rektori, professor Baxrom Abdullayev kirish so’z bilan ochib berdi. Mustaqilligimizning 33 yilligi va yangi oʻquv yilining boshlanishi bilan barchani qizgʻin tabriklab, talabalarni yangi oʻquv yilida yangi marralar, natijalarga erishishlarida muvaffaqiyat tiladi.
Tantanali marosimning tabrik soʻzlarida Xorazm viloyati “Nuroniy jamg’armasi” raisi R.Sultonov, O’zbekiston yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo’limi rahbari G.Ibodullayeva, UrDU professori X.Bobojonovlar soʻzga chiqib, yurtimizda soʻnggi yillarda taʼlim tizimida olib borilayotgan islohotlar, oʻzgarishlar haqida alohida toʻxtaldilar, talabalik baxtiga muyassar boʻlgan yoshlarni samimiy tabrikladilar.
Tadbir yakunida Urganch davlat universitetining 1-kursiga qabul qilingan talabalari nomidan 2024-2025 o'quv yili uchun qabul test sinovlarida eng yuqori ball to’plagan talabalar "Talabalik qasamyodi"ni qabul qilishdi.
Urganch davlat universitetining barcha professor-o’qituvchilari hamda talaba-yoshlariga yangi 2024-2025 o'quv yili muborak boʻlsin!

Today, a solemn event under the motto "If we are united, we are a single nation, if we unite, we are Motherland" in connection with the beginning of the new academic year and the ceremony of taking the "Student Oath" was celebrated with great enthusiasm at Urgench State University.
The event was attended by representatives of various fields who have been contributing to the development of our country, government and society figures, businessmen, scientists, poets, parents of students and youth.
Rector of Urgench State University, Professor Bakhrom Abdullayev opened the event which began with the singing of our national anthem. He warmly congratulated everyone on the 33rd anniversary of our independence and the beginning of the new academic year and wished the students success in achieving new goals and results in the new academic year.
In the congratulatory part of the solemn ceremony, the chairman of the Khorezm Region "Elder people Fund" - R.Sultanov, the head of the Khorezm Region Branch of the Writers' Union of Uzbekistan - G. Ibodullayeva and the professor of UrSU - Kh.Bobojonov, spoke about the reforms and changes that have been carried out in the education system in our country in recent years and they sincerely congratulated the youngsters who became students.
At the end of the event, on behalf of the students of Urgench State University admitted to the 1st year, the students who scored the highest points in the entrance tests for the 2024-2025 academic year accepted the "Student Oath".