2024 yil 10-sentaybr kuni Koreya Respublikasining O’zbekistondagi Elchixonasi va Xorazm viloyati hokimligi bilan hamkorlikda Xiva shahar Ichon Qala majmuida “2024 KOREA WEEK KOREAN FILM FESTIVAL” tadbiri bo’lib o’tdi.
Koreya xaftaligi doirasidagi ushbu kino-festivalda Urganch davlat universiteti KSLE (Koreyashunoslik va til ta’limi) loyihasi vakillari Surayyo Atajanova, Xilola Raximova, Xorijiy filologiya fakulteti Filologiya va tillarni o’qitish (koreys tili) yo’nalishining birinchi va ikkinchi kurs talabalari hamda Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) yo’nalishi to’rtinchi kurs talabalari, Xorazm viloyati hokimligi madaniyat xodimlari, Xorazm viloyatidagi Koreys Madaniyat Markazi vakillari, viloyatning koreys millatiga mansub faxriy namoyondalari, maktab o’quvchilari, Xiva shahriga dunyo mamlakatlaridan tashrif buyurgan sayyoxlar hamda barcha xoxlovchilar taklif qilindi va faol ishtirok etishdi.

10 сентября 2024 года в комплексе «Ичон-Кала» в Хиве при сотрудничестве Посольства Республики Корея в Узбекистане и Хакимията Хорезмской области состоялось мероприятие «2024 KOREA WEEK KOREAN FILM FESTIVAL».
На этом кинофестивале в рамках Недели Кореи представители проекта KSLE (Корееведение и языковое образование) Ургенчского государственного университета Сурайё Атаджанова, Хилола Рахимова, студенты первого и второго курсов кафедры филологии и преподавания языков (корейский язык) и студенты 4 курса направления иностранный язык и литература (английский язык), деятелели культуры Хорезмского областного хакимията, представители Корейского культурного центра Хорезмской области, почетные представители корейской национальности региона, школьники, были приглашены и активно приняли участие туристы, посещающие Хиву со всего мира, а также и все желающие.
В ходе кинофестиваля посетители с интересом посмотрели корейские фильмы, всем желающим были представлены корейские национальные культурные сувениры