Joriy yilning 25-iyun kuni Xitoyning Lanzhou Jiatong universiteti vitse prezidenti Haowen Yan, Xalqaro hamkorlik va almashinuv boshqarmasi direktor oʻrinbosari Zhang Guojin, Fan va texnologiyalar bo‘limi direktori LI Haijun Urganch davlat universitetiga tashrif buyurishdi. Mehmonlarni universitet rahbariyati iliq qarshi oldi.
Shundan so‘ng, rasmiy muzokaralar bo‘lib o‘tdi. Dastlab Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor G‘.O‘razboyev universitetning bugungi kundagi faoliyati va xalqaro hamkorlik aloqalari haqida, Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti dekani J.Ruzimov hamda Texnika fakutleti dekani M.Qurbanovlar fakultetlarning kafedralari va ta’lim yo‘nalishlari to‘g‘risida batafsil ma’lumot berdilar. Shu bilan birga, texnika, muhandislik sohalarida professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, xalqaro loyihalarda hamkorlikda ishtirok etish va universitetning ta’lim jarayonlariga mutaxassislarni jalb etish bo‘yicha takliflar bildirdilar.
Shundan so‘ng, tomonlarning rasmiy vakillari Urganch davlat universitetida hamkorlikda ilmiy laboratoriyalar va Konfutsiy institutini tashkil etish bo‘yicha kelishuv imzoladi.

On June 25 of this year, Vice President of Lanzhou Jiaotong University of China - Haowen Yan, Deputy Director of International Cooperation and Exchange Department - Zhan Guojun, and Director of Science and Technology Department - Li Haijun visited Urgench State University. The university management warmly welcomed the guests.
After that, official negotiations took place. First, vice-rector for international cooperation G.O'razboyev spoke about the university's current activities and international relations, Dean of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences - J. Ruzimov and Dean of the Technical Faculty - M. Kurbanov spoke about the departments of the faculties and education, they gave detailed information about their complaints. They made proposals to establish the exchange of professors and teachers in the fields of technology and engineering, to participate in cooperation in international projects, and to involve specialists in the educational processes of the university.
After that, the official representatives of the parties signed an agreement on the establishment of scientific laboratories and the Confucius Institute at the Urgench State University.