Xabar berganimizdek, joriy yilning 2-8 noyabr kunlari talabalar almashinuvining "Language teaching school" loyihasi doirasida Gansu qishloq xoʻjaligi universitetining 17 nafar magistr talabalari oʻqituvchilari Xu Peng hamda Ma Xiaojie boshchiligida Urganch davlat universitetida taʼlim olishdi. Bir hafta mobaynida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining salohiyatli professor-oʻqituvchilari xitoylik talabalarga ingliz tilini ikkinchi til sifatida oʻqitish borasida oʻz bilim, mahorati va tajribalarini o’rtoqlashishdi.
Bugun Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev Gansu qishloq xoʻjaligi universiteti oʻqituvchilari va talabalari bilan uchrashib, samimiy muloqot olib bordi. Mehmonlarimiz tashkil etilgan ushbu almashinuv dasturidan mamnun ekanligini bildirib, oliygoh professor-oʻqituvchilari tomonidan olib borilgan dars mashg’ulotlarining oʻziga xosligini eʼtirof etishdi. Universitetning ozodaligi, talabalarga yaratilgan sharoitlar, ayniqsa, yotoqxonalardagi qulayliklar ularga juda maʼqul boʻlganini taʼkidlashdi hamda Urganch davlat universitetiga yana kelish istagini bildirishdi.
Shundan soʻng, loyiha ishtirokchilarga rektor tomonidan sertifikatlar topshirildi. Uchrashuv yakunida tomonlar o’z esdalik sovg’alarini bir-birlariga ulashishdi.
Eslatib oʻtamiz, bugun xitoylik talabalarning “Yoshlar va turizm” festivali doirasida Xorazmning turistik maskanlariga sayohat qilishi rejalashtirilgan.

Китайские студенты получили сертификаты
Как мы уже сообщали, со 2 по 8 ноября текущего года, в рамках проекта студенческого обмена "Language teaching School" 17 студентов магистратуры Ганьсу под руководством преподавателей Ху Пэ и Ма Сяоцзе прошли обучение в Ургенчском государственном университете. В течение недели потенциальные преподаватели кафедры английского языка и литературы факультета иностранной филологии делились своими знаниями, навыками и опытом преподавания английского языка в качестве второго языка китайским студентам.
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев встретился и пообщался с преподавателями и студентами сельскохозяйственного университета Ганьсу. Наши гости выразили удовлетворение организованной программой обмена и признали уникальность занятий, проводимых профессорско-преподавательским составом ВУЗа. Они отметили чистоту университета, условия, созданные для студентов, особенно удобства в общежитиях, которые им очень понравились, и выразили желание снова поступить в Ургенчский государственный университет.
После этого участникам проекта ректор вручил сертификаты. По окончании встречи стороны поделились друг с другом своими сувенирами.
Напомним, что сегодня запланирована поездка китайских студентов по туристическим достопримечательностям Харезма в рамках фестиваля “Молодежь и туризм”.