Xabar berganimizdek, joriy yilning 2-8 noyabr kunlari talabalar almashinuvining "Language teaching school" loyihasi doirasida Gansu qishloq xoʻjaligi universitetining 17 nafar magistr talabalari oʻqituvchilari Xu Peng hamda Ma Xiaojie boshchiligida Urganch davlat universitetida taʼlim olishdi. Bir hafta mobaynida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining salohiyatli professor-oʻqituvchilari xitoylik talabalarga ingliz tilini ikkinchi til sifatida oʻqitish borasida oʻz bilim, mahorati va tajribalarini o’rtoqlashishdi.
Bugun Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev Gansu qishloq xoʻjaligi universiteti oʻqituvchilari va talabalari bilan uchrashib, samimiy muloqot olib bordi. Mehmonlarimiz tashkil etilgan ushbu almashinuv dasturidan mamnun ekanligini bildirib, oliygoh professor-oʻqituvchilari tomonidan olib borilgan dars mashg’ulotlarining oʻziga xosligini eʼtirof etishdi. Universitetning ozodaligi, talabalarga yaratilgan sharoitlar, ayniqsa, yotoqxonalardagi qulayliklar ularga juda maʼqul boʻlganini taʼkidlashdi hamda Urganch davlat universitetiga yana kelish istagini bildirishdi.
Shundan soʻng, loyiha ishtirokchilarga rektor tomonidan sertifikatlar topshirildi. Uchrashuv yakunida tomonlar o’z esdalik sovg’alarini bir-birlariga ulashishdi.
Eslatib oʻtamiz, bugun xitoylik talabalarning “Yoshlar va turizm” festivali doirasida Xorazmning turistik maskanlariga sayohat qilishi rejalashtirilgan.

As we reported, on November 2-8 of this year, 17 graduate students of Gansu Agricultural University studied at Urgench State University under the leadership of their teachers Hu Peng and Ma Xiaojie as part of the "Language teaching school" project of student exchange. During a week, potential professors and teachers of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology shared their knowledge, skills and experiences in teaching English as a second language to Chinese students.
Today, Rector of Urgench State University B.Abdullayev met with teachers and students of Gansu Agricultural University and had a friendly conversation. Our guests expressed their satisfaction with the organized exchange program and recognized the uniqueness of the lessons conducted by the professors and teachers of the university. They noted that they liked the cleanliness of the university, the conditions created for students, especially the comforts in the dormitories, and expressed their desire to come to Urgench State University again.
After that, the project participants were awarded certificates by the rector. At the end of the meeting, the parties shared their souvenirs.
For information, today Chinese students are scheduled to travel to tourist places of Khorezm as part of the "Youth and Tourism" festival.