Bugun, 16-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “16-noyabr - Xalqaro bagʻrikenglik kuni” munosabati bilan "Millatlararo hamjihatlik taraqqiyotning muhim omili " mavzusida Fizika-matematika, Texnika, Ijtimoiy-iqtisodiy hamda Xorijiy filologiya fakultetlari dekan maslahatchilari va fakultet tyutorlari boshchiligida tadbir o'tkazildi.
Tadbir bag‘rikenglik va insonparvarlik madaniyatini rivojlantirish, millatlararo va fuqarolararo hamjihatlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni shu asosda Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash maqsadida tashkil etildi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalar tomonidan millatlararo doʻstlikni tarannum etuvchi badiiy chiqishlar namoyish etildi.

Сегодня, 16 ноября, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета по случаю сщбытия-“16 ноября-Международного дня толерантности” состоялось мероприятие на тему “Межнациональная солидарность-важный фактор развития” под руководством советников деканов физико - математического, технического, социально-экономического и иностранного филологических факультетов и преподавателей факультета.
Мероприятие было организовано с целью развития культуры толерантности и гуманизма, укрепления межнационального и гражданского согласия, воспитания подрастающего поколения в духе любви и преданности Родине.
Во время мероприятия студенты также представили художественные композиции, посвященные межнациональной дружбе.