Bugun, 16-noyabr kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “16-noyabr - Xalqaro bagʻrikenglik kuni” munosabati bilan "Millatlararo hamjihatlik taraqqiyotning muhim omili " mavzusida Fizika-matematika, Texnika, Ijtimoiy-iqtisodiy hamda Xorijiy filologiya fakultetlari dekan maslahatchilari va fakultet tyutorlari boshchiligida tadbir o'tkazildi.
Tadbir bag‘rikenglik va insonparvarlik madaniyatini rivojlantirish, millatlararo va fuqarolararo hamjihatlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni shu asosda Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash maqsadida tashkil etildi.
Shuningdek, tadbir davomida talabalar tomonidan millatlararo doʻstlikni tarannum etuvchi badiiy chiqishlar namoyish etildi.

Today, on November 16, in the Palace of Culture of Urgench State University, in connection with "November 16 - the International Day of Tolerance", an event was held under the leadership of the dean's advisors and faculty tutors of the faculties of Physics and Mathematics, Technology, Socio-Economics and Foreign Philology on the topic "International solidarity is an important factor of development".
The event was organized in order to develop the culture of tolerance and humanity, to strengthen inter-ethnic and inter-civilian solidarity and harmony, and to educate the young generation in the spirit of love and loyalty to the Motherland.
Also, during the event, artistic performances glorifying international friendship were presented by students.