Korrupsiyaga qarshi kurashish – davlat va jamiyat yangilanishida muhim omil
✅Bugun, 28-noyabr kuni Urganch davlat universitetida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan viloyatda joylashgan oliy ta'lim muassasalarida korrupsiyaga qarshi kurashish yo'nalishidagi ishlarni yangi bosqichga olib chiqish yuzasidan Korrupsiyaga qarshi kurashish Xorazm viloyati hududiy Kengashi bilan hamkorlikda “Korrupsiyaga qarshi kurashish – davlat va jamiyat yangilanishida muhim omil” mavzusida universitet talaba-yoshlari ishtirokida targ'ibot-tashviqot uchrashuvi o'tkazildi.
Unda Korrupsiyaga qarshi kurashish Xorazm viloyati hududiy Kengashi mas’ul xodimi P.Ro’ziboyev, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi Korrupsiyaga qarshi kurashish bo’limi mas’ul xodimi B.Qobulov hamda viloyat IIB Korrupsiya va iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish bo’limi xodimi X.Rajabovlar ishtirok etib, talabalar bilan mavzu yuzasidan suhbat olib borishdi.

Сегодня, 28 ноября, в Ургенчском государственном университете прошло информационно-пропагандистское мероприятие с участием студентов университета на тему «Борьба с коррупцией — важный фактор обновления государства и общества», приуроченное к Международному дню борьбы с коррупцией 9 декабря. Целью мероприятия было вывести работу по борьбе с коррупцией в высших учебных заведениях региона на новый уровень. Мероприятие было организовано в сотрудничестве с Региональным Советом по борьбе с коррупцией Хорезмской области.
В встрече приняли участие ответственный сотрудник Регионального Совета по борьбе с коррупцией Хорезмской области П. Рўзибоев, ответственный сотрудник отдела по борьбе с коррупцией Хорезмского регионального управления Министерства высшего образования, науки и инноваций Б. Қобулов, а также сотрудник отдела по борьбе с коррупцией и экономическими преступлениями областного управления внутренних дел Х. Ражабов, которые провели беседу со студентами по данной теме.
В ходе встречи были предоставлены сведения о мерах наказания за коррупционные правонарушения, а также даны ответы на вопросы студентов.