Bugun, 14-yanvar kuni universitetimizda anʼanaviy ravishda “Vatan himoyachilari kuni” keng nishonlandi. Ushbu sana munosabati bilan oliygoh rahbariyati va xodimlaridan iborat erkaklar jamoasiga ehtirom ko‘rsatilib, ularni tabriklash uchun tadbir tashkil etishdi.
Tadbirda universitet Xotin-qizlar maslahat kengashining bir guruh faol ayol professor-oʻqituvchilari, uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan faxriy ustozlar so‘zga chiqib, ushbu bayramning ahamiyati haqida gapirishdi. Vatan himoyachilari – bu nafaqat harbiylar, balki, o‘z kasbiy faoliyatida, oilasida va jamiyatda masʼuliyat bilan xizmat qilayotgan barcha erkaklar ekanini taʼkidlashdi.
“Bugungi kunda sizlarning har biringiz, o‘z mehnatingiz va intilishingiz bilan nafaqat universitetimiz rivojiga, balki mamlakatimiz kelajagiga munosib hissa qo‘shmoqdasiz. Sizlarning bardoshingiz, jasoratingiz va mehnatkashligingiz biz uchun ibratdir,” – deya iliq fikrlar bildirishdi.
Bildirilgan samimiy ezgu tilaklar barchaga bayram kayfiyati ulashdi. Tadbir davomida bayram munosabati bilan esdalik sovgʻalari ulashildi. “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” universitetimiz jamoasi uchun nafaqat bayram, balki bir-biriga hurmat va ehtirom ko‘rsatishning yana bir imkoniyatiga aylandi.

Today, on January 14, our university traditionally celebrated "Defenders of the Fatherland Day". In connection with this date, tribute paid to the management and staff of the university and an event was organized to congratulate them.
At the event, a group of active female professors and teachers of the Women's Advisory Council of the university, veteran teachers who have been working for many years, spoke about the importance of this holiday. Defenders of the Motherland are not only military men, but also all men who serve responsibly in their professional activities, family and society, he said.
"Today, each of you, with your hard work and aspirations, makes a worthy contribution not only to the development of our university, but also to the future of our country. Your endurance, courage and hard work are an example for us," they expressed their warm thoughts.
Sincere good wishes were shared with everyone in the festive mood. Souvenirs were distributed during the event. "January 14 - Defender of the Fatherland Day" has become not only a holiday for our university team, but also another opportunity to show respect and honor to each other.