Professor Tangribergan Do‘stjonovning 75 yiligiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi
Tashabbuskor, fidoyi, zabardast olim va ustozlar har doim el-yurt hamda shogirdlar ardog’idadir. Ustoz Tangribergan Do‘stjonov ham ana shunday el-yurt nazariga tushgan yuksak madaniyat sohibi bo’lib, ilm-fan rivojiga ulkan hissa qo’shgan va faoliyati davomida ko’plab yoshlarga o’z bilim va tajribalarini ulashib kelayotgan, universitetda iqtisodiyot sohasida ajoyib maktab yarata olgan serqirra olimdir.
Bugun, 30-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida oliygoh professori, i.f.d. Tangribergan Do‘stjonov tavalludining 75 yilligiga bag‘ishlab "Iqtisodiy-ijtimoiy barqarorlik va xavfsizlikni mustahkamlashda innovatsion va ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman hamda yubiley tadbiri o’tkazildi. Ta’kidlash joizki, anjumanda nafaqat Respublika, balki xorijlik iqtisodchi olimlar, Xorazm viloyati hokimligi vakillari, Yozuvchilar uyushmasi aʼzolari, oliygoh rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi, talaba-yoshlari,  T.Do‘stjonovning yaqinlari va shogirdlari, oila-aʼzolari ishtirok etishdi.
Tadbirni UrDU rektori v.v.b S.Xodjaniyozov kirish so’z bilan ochib berib, ustozning uzoq yillik ilmiy- pedagogik faoliyati haqida to’xtalib o’tdi va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining faxriy yorlig’ini topshirdi.  Tadbirda Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari, prof. S.Salayev ishtirok etib, viloyat hokimining tabrik so’zini o’qib eshittirdi.
Tadbirda so’zga chiqqanlar ustozning umr yo’li, mehnat faoliyati, soha rivojiga qoʻshgan ulkan hissasi, insoniy fazilatlari haqida so’zlab, o’zining samimiy tilaklarini izhor etishdi.
Biz professor T.Do‘stjonovni tavalludining qutlug’  75 yilligi va ilmiy-pedagogik faoliyatining 55 yilligi bilan samimiy tabriklaymiz. Ustozga uzoq umr, sog’lik-salomatlik, farzandlari va shogirdlarining baxt-u saodatiga tayanib yashashni tilaymiz. Ilm-fanimiz va ta’lim tizimining yana-da yuksalishida ustozning bilim va tajribalari samarasi shogirdlar yutuq va muvaffaqiyatlarida bo'y ko'rsatishiga ishonamiz.

Enterprising, self-sacrificing, outstanding scientists and teachers are always in the honour of the country and students. Teacher Tangribergan Dostjonov is a highly cultured person who has made a great contribution to the development of science and has been sharing his knowledge and experience with many youngsters during his career. He is a brilliant scholar who can create an excellent school in the field of economics at university.
Today, on January 30, on the occasion of the 75th anniversary of the birth of professor of the university, PhD Tangribergan Dostjonov, a scientific-practical conference and an anniversary event were held on the topic "Priority directions for the development of innovative and social entrepreneurship in strengthening economic and social stability and security" in the Palace of Culture of the Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni. It is worth noting that the conference was attended not only by the Republic but also by foreign economists, representatives of Khorezm regional government, members of the Writers' Union, university management, professors and teachers, the team of the Faculty of Social and Economic Sciences, students, relatives and students, family members of T.Dostjonov participated.
The event was opened by the acting rector of UrSU, S.Khodjaniyozov, with an introduction; he spoke about the long-term scientific and pedagogical activity of the teacher and handed over the certificate of honour of the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation. At the event, the deputy governor of Khorezm region, Prof. S.Salayev, participated and read the congratulatory speech of the regional governor.
Those who spoke at the event spoke about the teacher's life path, his work, his great contribution to the development of the industry, and his human qualities, and expressed their sincere wishes.
We sincerely congratulate Professor T.Dostjonov on his 75th birthday and the 55th anniversary of his scientific and pedagogical activity. We wish the teacher a long life, good health, and the happiness of his children and students. We believe that the results of the teacher's knowledge and experience will be reflected in the achievements and successes of the students in the further development of our science and education system.