30-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Dastlab Kengash raisi tomonidan anʼanaga muvofiq, oliygoh jamoasining yutuqlari eʼtirof etildi. Xususan, oliygohning DSc (fan doktori) va PhD (falsafa doktori) ilmiy darajalariga, shuningdek, OAK dotsenti ilmiy unvoniga ega boʻlgan professor-oʻqituvchilarga diplomlari topshirilib, ustozlarning keyingi ilmiy faoliyatlarida ham davomli muvaffaqiyatlar tilandi.
Kengashining 6-majlisida sport musobaqalarida yuqori natijalarga erishgan talabalar va ularning ustozlariga diplom hamda statuetkalari topshirildi.
Kengashining 6-majlisida belgilangan masalalar ko'rib chiqildi. Shuningdek, har xil masalalar va saylovlar Kengash kun tartibidan joy oldi.

30 января в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялось очередное заседание совета университета. Совет возглавил ректор университета в.и.о. С.Ходжаниязова. Под председательством и с участием членов Совета.
По традиции, поначалу председатель совета признавал достижения высшего сообщества. В частности, дипломы были вручены профессорам-преподавателям с учеными степенями DSc (доктор наук) и PhD (доктор философии), а также с ученым званием доцента ВАК и пожеланы дальнейших успехов в дальнейшей научной деятельности наставников.
На 6 м заседании совета были вручены дипломы и статуэтки студентам и их наставникам, добившимся высоких результатов в спортивных соревнованиях.
6 го заседания Совета министров Кыргызской Республики. Кроме того, различные вопросы и выборы были включены в повестку дня совета.