Joriy yilning 20-fevral kuni 12:30 da Smart binoning 5-qavat  506-xonasida  Abu Rayxon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Biotexnologiya kafedrasida ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishida D.Y.Qalandarov  "Buta dorivor o'simlik hisoblangan Namatak o'simligini urug'idan ko'paytirish texnalogiyasi." mavzusida ma'ruza qildilar.
✔️Seminarda Biotexnologiya kafedrasining professor-o'qituvchilari faol qatnashdilar va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirdilar.

20 февраля текущего года в 12:30 на кафедре биотехнологии факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни в аудитории 506, 5 этажа, здания Smart, состоялось заседание научно-методического семинара.
На заседании научно-методического семинара Д.Ю. Каландаров выступил с докладом «Технология размножения лекарственного кустарника растения Наматак из семян». прочитал лекцию на эту тему.
✔️Профессора и преподаватели кафедры биотехнологии приняли активное участие в семинаре и высказали свои мнения по теме.