Joriy yilning 20-fevral kuni 12:30 da Smart binoning 5-qavat  506-xonasida  Abu Rayxon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti Biotexnologiya kafedrasida ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishida D.Y.Qalandarov  "Buta dorivor o'simlik hisoblangan Namatak o'simligini urug'idan ko'paytirish texnalogiyasi." mavzusida ma'ruza qildilar.
✔️Seminarda Biotexnologiya kafedrasining professor-o'qituvchilari faol qatnashdilar va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirdilar.

On February 20 of this year, at 12:30, in room 506, 5th floor of the Smart building, a scientific and methodological seminar meeting was held at the Department of Biotechnology, Faculty of Natural and Agricultural Sciences, Urgench State University named after Abu Raykhon Beruniy.
At the scientific and methodological seminar meeting, D.Y. Qalandarov gave a lecture on the topic "Technology of seed propagation of the medicinal shrub Namatak plant."
✔️The professors and teachers of the Department of Biotechnology actively participated in the seminar and expressed their opinions on the topic.