Bugun, 4-mart kuni O‘zbekiston Yoshlar Ittifoqining Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Boshlang‘ich tashkiloti hisobot-saylov yigʻilishi bo‘lib o‘tdi. Unda Yoshlar Ittifoqining Xorazm viloyati Kengashi raisi Gʻ.Yuldashev, Ittifoqning viloyat Kengashi boʻlim boshligʻi G.Kazakova hamda oliygoh birinchi prorektori D.Ibadullayevlar ishtirok etishdi.
Saylovda barcha fakultetlardan 250 nafardan ortiq ishtirokchi qatnashib, uch nafar nomzodning saylov oldi dasturi tinglandi. Hisobot-saylov yigʻilishida nomzodlar orasidan Yaqubov Mirjalol G'ayrat o'g'li ko'pchilikning ovozi bilan O'zbekiston Yoshlar ittifoqining Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Boshlang‘ich tashkiloti yoshlar yetakchiligiga saylandi.

Сегодня, 4 марта, состоялось отчетно-выборное собрание Начальной организации Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни Союза молодежи Узбекистана. В нем приняли участие председатель Хорезмского областного совета союза молодежи Г.Юлдашев, заведующая отделом областного совета союза Г.Казакова и первый проректор университета Д.Ибадуллаев.
В выборах приняли участие более 250 участников со всех факультетов, которые прослушали предвыборную программу трех кандидатов. Ягубов Мирджалал Гайрат угли был избран в молодежное руководство Союза молодежи Узбекистана имени Абу Райхана Беруни из числа кандидатов.