Bugun, 4-mart kuni O‘zbekiston Yoshlar Ittifoqining Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Boshlang‘ich tashkiloti hisobot-saylov yigʻilishi bo‘lib o‘tdi. Unda Yoshlar Ittifoqining Xorazm viloyati Kengashi raisi Gʻ.Yuldashev, Ittifoqning viloyat Kengashi boʻlim boshligʻi G.Kazakova hamda oliygoh birinchi prorektori D.Ibadullayevlar ishtirok etishdi.
Saylovda barcha fakultetlardan 250 nafardan ortiq ishtirokchi qatnashib, uch nafar nomzodning saylov oldi dasturi tinglandi. Hisobot-saylov yigʻilishida nomzodlar orasidan Yaqubov Mirjalol G'ayrat o'g'li ko'pchilikning ovozi bilan O'zbekiston Yoshlar ittifoqining Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Boshlang‘ich tashkiloti yoshlar yetakchiligiga saylandi.

Today, March 4, the reporting and election meeting of the Primary Organization of Urgench State University the Youth Union of Uzbekistan was held. It was attended by the Chairman of the Khorezm Regional Council of the Youth Union G.Yuldashev, the Head of the Department of the Regional Council of the Union G.Kazakova, and the First Vice-Rector of the University D.Ibadullayev.
More than 250 participants from all faculties took part in the election, and the pre-election programs of three candidates were heard. At the reporting and election meeting, Yakubov Mirjalol Gayrat o'g'li was elected by a majority vote as the youth leader of the Primary Organization of Urgench State University the Youth Union of Uzbekistan.