2022/2024-yil (Qishki qabul) Magistratura bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi
4-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2022/2024-yil (Qishki qabul) Magistratura bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi. Marosimda universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov, Oʻzbekiston Qahramoni va Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi faxriy unvoni sohibi E.Karimov, Magistratura bo’limi boshlig’i Y.Taxirov hamda magistantlar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tadbirda so’zga chiqqanlar bitiruvchi magistrantlarni ushbu yutuqlari bilan samimiy qutlashdi va kelgusidagi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyat tilashdi.
Ta’kidlash joizki, ushbu o’quv yilida oliygohni 24 ta mutaxassislik bo'yicha 85 nafar magistrant muvaffaqiyatli tamomladi  va ularga universitet rahbariyati tomonidan diplomlari topshirildi.

On March 4, a graduation ceremony for 2022/2024 (Winter Admission) Master's degree graduates was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni. The ceremony was attended by the acting rector of the university S.Khodjaniyazov, holder of the honorary title of Hero of Uzbekistan and Honored Youth Coach of Uzbekistan E.Karimov, head of the Master's degree department Y.Takhirov, as well as master's degree students and their parents.
Those who spoke at the event sincerely congratulated the graduating master's degree students on their achievements and wished them success in their future scientific activities.
It is worth noting that this academic year, 85 master's students in 24 specialties successfully graduated from the university and were awarded diplomas by the university administration.