2022/2024-yil (Qishki qabul) Magistratura bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi
4-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2022/2024-yil (Qishki qabul) Magistratura bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo’lib o’tdi. Marosimda universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov, Oʻzbekiston Qahramoni va Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi faxriy unvoni sohibi E.Karimov, Magistratura bo’limi boshlig’i Y.Taxirov hamda magistantlar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tadbirda so’zga chiqqanlar bitiruvchi magistrantlarni ushbu yutuqlari bilan samimiy qutlashdi va kelgusidagi ilmiy faoliyatlarida muvaffaqiyat tilashdi.
Ta’kidlash joizki, ushbu o’quv yilida oliygohni 24 ta mutaxassislik bo'yicha 85 nafar magistrant muvaffaqiyatli tamomladi  va ularga universitet rahbariyati tomonidan diplomlari topshirildi.

Состоялась церемония вручения дипломов выпускникам магистратуры 2022/2024 годов (зимний набор).
4 марта в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни прошла церемония вручения дипломов выпускникам магистратуры 2022/2024 годов (зимний набор). В церемонии приняли участие исполняющий обязанности ректора университета С. Ходжаниязов, Герой Узбекистана и обладатель почетного звания "Наставник молодежи Узбекистана" Э. Каримов, начальник отдела магистратуры Ю. Тахиров, а также магистранты и их родители.
Выступившие на мероприятии поздравили выпускников магистратуры с этим достижением и пожелали успехов в их будущей научной деятельности.
Следует отметить, что в этом учебном году университет успешно завершили 85 магистрантов по 24 специальностям, и им были вручены дипломы руководством университета.