Bugun, 14-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti San'at kafedrasi mudiri K.Abdirimov, kafedra o'qituvchisi I.Karimov boshchiligida fakultet talaba-yoshlari "Milliy musiqa cholg'ulari" ansambl faoliyatini tashkil etish hamda ta'lim muassasalarida keng targ'ib qilish maqsadida Yangiariq tumanidagi 37-sonli ayrim fanlar chuqur o'qitiladigan sinflari mavjud umumiy o'rta ta'lim maktabiga tashrif buyurishdi.
Tashrif doirasida Inoyat Karimov dirijorligidagi "Jayxun" orkestr jamoasi tomonidan yosh avlodga madaniyat va san'atni yaqinroq tanitish, madaniy merosni targ'ib qilish maqsadida maktab o'quvchilari uchun konsert dasturi tashkil etilib, unda kuy-qo'shiqlar va musiqiy chiqishlar namoyish etildi hamda tomoshabinlarga quvonch ulashildi.

Today, March 14, the head of the Department of Arts of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, K.Abdirimov, and the students led by the teacher of the department I.Karimov, visited the secondary school No. 37 in Yangiarik district in order to organize the activities of the "National Musical Instruments" ensemble and widely promote it in educational institutions.
As part of the visit, the "Jaykhun" orchestra, conducted by Inoyat Karimov, organized a concert program for schoolchildren in order to introduce culture and art to the younger generation, promote cultural heritage, and present songs and musical performances, and share joy with the audience.