Bugun, 14-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti San'at kafedrasi mudiri K.Abdirimov, kafedra o'qituvchisi I.Karimov boshchiligida fakultet talaba-yoshlari "Milliy musiqa cholg'ulari" ansambl faoliyatini tashkil etish hamda ta'lim muassasalarida keng targ'ib qilish maqsadida Yangiariq tumanidagi 37-sonli ayrim fanlar chuqur o'qitiladigan sinflari mavjud umumiy o'rta ta'lim maktabiga tashrif buyurishdi.
Tashrif doirasida Inoyat Karimov dirijorligidagi "Jayxun" orkestr jamoasi tomonidan yosh avlodga madaniyat va san'atni yaqinroq tanitish, madaniy merosni targ'ib qilish maqsadida maktab o'quvchilari uchun konsert dasturi tashkil etilib, unda kuy-qo'shiqlar va musiqiy chiqishlar namoyish etildi hamda tomoshabinlarga quvonch ulashildi.

Сегодня, 14 марта, заведующий кафедрой Факультета филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни К.Абдиримов и преподаватель кафедры И.Каримов во главе с факультетскими студентами посетили общеобразовательную школу № 37 в районе Янгиарык, в которой углубленно преподаются отдельные предметы, с целью организации деятельности ансамбля "Национальные музыкальные инструменты" и широкого распространения этой деятельности в образовательных учреждениях.
В рамках визита для школьников с целью ознакомления подрастающего поколения с культурой и искусством и пропаганды культурного наследия была организована концертная программа оркестровой группой "Джайхун" под управлением Иноята Каримова.