UrDUda “Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navro'z!” shiori ostida sport o'yinlari tashkil etildi
Bugun, 18-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Navro'z ayyomi munosabati bilan Sport klubi tomonidan  “Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navro'z!” shiori ostida turli xil sport o'yinlari o'tkazildi.
Dastlab Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti dekani A.Xudayberganov, Sport klubi raisi o'rinbosari M.Raximovlar so'zga chiqib,  talaba-yoshlarga musobaqa tartib-qoidalari haqida tushuntirish berishdi hamda ishtirokchilarga omad va zafarlar tilashdi.
Bellashuvlar davomida oliygohning barcha fakultetlaridan talaba-yoshlar faol ishtirok etib, sportning tosh ko'tarish, arqon tortish, kurash, armrestling, shashka, badminton turlari bo'yicha o'zaro kuch sinashishdi. Qizg'in bahslar davomida ishtirokchilar birdamlik va kuch-g'ayrat bilan oldinga intilib, o'z mahoratlarini sinovdan o'tkazishdi.
Musobaqalar yakunida g’oliblikni qo’lga kiritgan va faol ishtirok etgan talaba-yoshlar tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Сегодня, 18 марта, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни в честь праздника Навруз были проведены различные спортивные игры под девизом “Пусть твои ценности будут вечными, Навруз!”, организованные Спортивным клубом.
Сначала декан факультета физической культуры, педагогики и психологии А.Худайберганов и заместитель председателя Спортивного клуба М.Рахимов выступили с приветственными словами, объяснив студентам правила соревнований, а также пожелали участникам удачи и побед.
Во время состязаний студенты всех факультетов университета активно участвовали, соревнуясь в таких видах спорта, как поднятие камней, перетягивание каната, борьба, шашки и бадминтон. В ходе напряженных схваток участники стремились вперед, проявляя единство и силу, проверяя свои навыки.