Bugun, 18-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Navro'z ayyomi munosabati bilan Filologiya va san'at fakulteti tomonidan “Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navro'z!” shiori ostida bayram tadbiri tashkil etilib, unda universitet rahbariyati va fakultet professor-oʻqituvchilari hamda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘ayrat O‘razboyev kirish so'zi bilan ochib berdi hamda Navro'zning tinchlik, hamjihatlik va yangilanish ramzi ekanini ta'kidlab, barchaga ezgu tilaklarini bildirdi.
Badiiy kecha davomida Filologiya va san'at fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida milliylikni tarannum etuvchi kuy-qo'shiqlar, milliy qadriyatlarni o'zida aks ettiruvchi raqs va sahna ko'rinishlari hamda Navro'zga oid qiziqarli chiqishlar namoyish etilib, tomoshabinlarga yuqori kayfiyat ulashildi.

Today, March 18, a festive event was organized by the Faculty of Philology and Arts under the slogan “May your values be eternal, Navruz!” at the Palace of Culture of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni on the occasion of Navruz, which was attended by the university leadership, faculty members, and students and youth from all faculties.
The event was opened by Vice-Rector for International Cooperation G'ayrat Urazbayev with an introductory speech and, emphasizing that Navruz is a symbol of peace, unity, and renewal, expressed his best wishes to everyone.
During the evening, students of the Faculty of Philology and Arts performed songs praising nationalism, dances and stage performances reflecting national values, and interesting performances related to Navruz, bringing a high mood to the audience.