Bugun, 24-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “Talabalar bahori” haftaligi doirasida sportning futbol, shaxmat, stol tennis, street workout, voleybol, armrestling turlari bo’yicha musobaqalar bo’lib o’tdi.
Musobaqalar oldidan ochilish marosimi o'tkazildi. Unda oliygoh rektori v.v.b. Sardor Xodjaniyazov kirish so’z bilan ishtirok qilib, haftalikning yoshlar o’quv faoliyatidagi ahamiyati haqida to’xtaldi hamda barcha ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi.
Musobaqalardan asosiy maqsad yoshlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirish orqali ularni jismoniy hamda intellektual jihatdan kamol toptirish, jismoniy qobiliyatini, harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirishga yordam berishdan iboratdir.

Today, March 24, at the Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni, as part of the “Students' Spring” week, competitions in football, chess, table tennis, street workout, volleyball, and arm wrestling were held.
An opening ceremony was held before the competitions. The acting rector of the university, Sardor Khodjaniyazov spoke about the importance of the week in the educational activities of young people, and wished success to all participants.
The main goal of the competitions is to help youngsters develop physically and intellectually, improve their physical abilities, motor activity, and increase their employability through the development of physical education and mass sports among them.