Joriy yilning 9-14-aprel kunlari Xorazm viloyatida oliy taʼlim muassasalarining talaba-yoshlari oʻrtasida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan “Universiada” sport musobaqalarining Futbol sport turi boʻyicha final bosqichi oʻyinlari boʻlib oʻtmoqda.
Bugun, 10-aprel kuni Urganch shahrida joylashgan "Yoshlik" sport majmuasida "Universiada" sport musobaqalarining dastlab ochilish marosimi bo'lib o'tdi. Unda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Z.Sa'dullayev ishtirok etib, final bosqichiga yetib kelgan barcha jamoalarga omad va zafarlar tiladi hamda ushbu musobaqaning yoshlar orasida sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish, iste'dodli sportchilarni aniqlashda muhim maydon bo'lib xizmat qilishini ta'kidladi.

Хорезмская область принимает финальную часть республиканского турнира по футболу на соревнованиях "Универсиада".
С 9 по 14 апреля текущего года в Хорезмской области проходят финальные игры по футболу в рамках традиционных спортивных соревнований “Универсиада” среди студентов высших учебных заведений.
Сегодня, 10 апреля, в спортивном комплексе “Ёшлик”, расположенном в городе Ургенч, состоялась церемония открытия спортивных соревнований “Универсиада”. В мероприятии принял участие руководитель территориального управления Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан по Хорезмской области З.Садуллаев, который пожелал удачи и победы всем командам, дошедшим до финала. Он отметил, что эти соревнования играют важную роль в пропаганде здорового образа жизни среди молодежи и в выявлении талантливых спортсменов.
Основным организатором финальных матчей этого престижного соревнования является команда Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни.