✅Xabaringiz bor, (https://t.me/URDU_PRESSA/59470) o'z biznes loyihasini amalga oshirish istagida bo'lgan oliy ta'lim muassasalari bitiruvchi bosqich talabalarining biznes g'oyalarini tayyor loyihagacha olib borish jarayoniga yordam berish maqsadida O'zMilliy Bank AJ tomonidan yaratilgan "Kelajakka qadam" dasturi faoliyati uchun Urganch davlat universitetida alohida xona faoliyati yo'lga qo'yildi.
????Loyiha doirasida oliygoh bitiruvchi bosqich talaba-yoshlari bilan uchrashuvlar tashkil etilib, ularga dasturning mazmun-mohiyati hamda maqsad va vazifalari yuzasidan tushuntirish ishlari olib borilmoqda.
????Joriy yilning 24-mart kuni bo’lib o’tgan uchrashuvda oliygoh rektori v.v.b. Sardor Xodjaniyazov hamda "O’zmilliybank AJ Xorazm viloyati bosh boshqarmasi Mahallabay ishlash va davlat dasturlarini moliyalashtirish bo’limi loyiha menejeri Umidjon Bekmanovlar bitiruvchi talabalar bilan loyiha yuzasidan suhbat olib borishdi.

В УрГУ ведется планомерная работа в рамках программы «Шаг в будущее».
✅Как вам известно, (https://t.me/URDU_PRESSA/59470) в Ургенчском государственном университете открыт отдельный кабинет для программы «Шаг в будущее», созданной АО «УзМиллий Банк» для оказания содействия выпускникам высших учебных заведений, желающим реализовать собственные бизнес-проекты, в процессе доведения своих бизнес-идей до готового проекта.
????В рамках проекта организуются встречи с аспирантами вузов, на которых им рассказывают о содержании, целях и задачах программы.
????На встрече, состоявшейся 24 марта текущего года, исполняющий обязанности ректора университета Сардор Ходжаниязов и руководитель проекта Департамента по работе с общественностью и финансированию государственных программ Хорезмского областного управления Национального банка Узбекистана Умиджон Бекманов провели беседу с выпускниками о проекте.