Bugun, 23-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va sanʼat fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvni fakultet dekani, prof. D.Gʻayipov ochib berdi. Tadbirda Oʻzbekidton Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat fuqarolik xizmatlari agentlining Xorazm viloyati boʻlimi boshligʻi M.Iskandarova, viloyat Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi boshqarmasining boʻlimi boshligʻi G.Jumanova, Milliy bank xodimi M.Masharipov hamda Ogahiy nomidagi musiqali drama teatrining Sahnalashtirish boʻlimi boshligʻi S.Roʻzmatov ishtirok etib, fakultet bitiruvchi talabalariga oʻz tashkilotlaridagi boʻsh ish oʻrinlari haqida maʼlumot berdilar.

Сегодня, 23 апреля, в целях обеспечения выполнения Указа Президента Республики Узбекистан № PQ-61 “О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений”, на факультете филологии и искусств Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруний состоялась встреча “Выпускники и работодатели”.
Встречу открыл декан факультета, профессор Д.Гайипов. В мероприятии приняли участие руководитель отдела Государственного агентства гражданской службы при Президенте Республики Узбекистан по Хорезмской области М.Искандарова, начальник отдела Управления дошкольного и школьного образования Хорезмской области Г.Джуманова, сотрудник Национального банка М.Машарипов и начальник отдела сценической постановки Театра музыкальной драмы имени Огахия С.Розматов, которые представили выпускникам факультета информацию о вакансиях в своих организациях.