Bugun, 23-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va sanʼat fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvni fakultet dekani, prof. D.Gʻayipov ochib berdi. Tadbirda Oʻzbekidton Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat fuqarolik xizmatlari agentlining Xorazm viloyati boʻlimi boshligʻi M.Iskandarova, viloyat Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi boshqarmasining boʻlimi boshligʻi G.Jumanova, Milliy bank xodimi M.Masharipov hamda Ogahiy nomidagi musiqali drama teatrining Sahnalashtirish boʻlimi boshligʻi S.Roʻzmatov ishtirok etib, fakultet bitiruvchi talabalariga oʻz tashkilotlaridagi boʻsh ish oʻrinlari haqida maʼlumot berdilar.

Today, on April 23, in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 “On additional measures to assist graduates of higher education institutions in finding employment”, a meeting “Graduates and Employers” was held at the Faculty of Philology and Arts, Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
The meeting was opened by the Dean of the Faculty, Prof. D.Gayipov. The event was attended by the head of the Khorezm regional department of the State Civil Services Agency under the President of the Republic of Uzbekistan M.Iskandarova, head of the department of the regional Ministry of Preschool and School Education G.Jumanova, employee of the National Bank M.Masharipov, and head of the Staging Department of the Ogahiy Musical Drama Theater S.Rozmatov, who informed the graduating students of the faculty about the vacancies in their organizations.