Bugun, 25-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvni fakultet dekani Z.Jumaniyazov ochib berdi. Tadbirda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, shahar xalq ta'limi bo'limi yetakchi mutaxassisi M.Rajapova, 32-sonli maktab direktori M.Yo'ldosheva, 6-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabi o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari S.Abdullayeva, 13-sonli maktab o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari A.Avezova, Beruniy tumani “My dream school” xususi maktabi moliya va sotuv bo’limi mutaxassisi M.Allaberganova, Xorazm viloyat turizm boshqarmasi bosh mutaxassisi M.Yusupova, DXX chegara qo’shinlari 9203-harbiy qism kadrlar bo’limi boshlig’i O.Mamatov, viloyat kambag’allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi bo’limi boshlig’i T.Quryazov hamda Turizm komissiyasi vakili A.Boltaboyevlar mehmon sifatida ishtirok etib, fakultet bitiruvchi talabalariga oʻz tashkilotlaridagi boʻsh ish oʻrinlari haqida maʼlumot berdilar.

Today, on April 25, in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 “On additional measures to assist graduates of higher education institutions in finding employment”, a meeting “Graduates and Employers” was held at the Faculty of Foreign Philology, Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
The meeting was opened by the Dean of the Faculty, Z.Jumaniyazov. The event was attended by the head of the university's Marketing and Student Practice Department Q.Yuldashev, leading specialist of the city's public education department M.Rajapova, director of school No. 32 M.Yuldasheva, deputy director for academic affairs of secondary general education school No. 6 S.Abdullaeva, deputy director for academic affairs of school No. 13 A.Avezova, specialist of the finance and sales department of the Biruni district "My dream school" private school M.Allaberganova, chief specialist of the Khorezm regional tourism department M.Yusupova, head of the personnel department of the 9203rd military unit of the State Security Service of the Republic of Uzbekistan Border Troops O.Mamatov, head of the department of the regional poverty reduction and employment department T.Kuryazov, and a representative of the Tourism Commission A.Boltaboyev, who presented the faculty's graduating students with vacancies in their organizations. They provided information about their positions.