Bugun, 25-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvni fakultet dekani Z.Jumaniyazov ochib berdi. Tadbirda universitet Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldashev, shahar xalq ta'limi bo'limi yetakchi mutaxassisi M.Rajapova, 32-sonli maktab direktori M.Yo'ldosheva, 6-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabi o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari S.Abdullayeva, 13-sonli maktab o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari A.Avezova, Beruniy tumani “My dream school” xususi maktabi moliya va sotuv bo’limi mutaxassisi M.Allaberganova, Xorazm viloyat turizm boshqarmasi bosh mutaxassisi M.Yusupova, DXX chegara qo’shinlari 9203-harbiy qism kadrlar bo’limi boshlig’i O.Mamatov, viloyat kambag’allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi bo’limi boshlig’i T.Quryazov hamda Turizm komissiyasi vakili A.Boltaboyevlar mehmon sifatida ishtirok etib, fakultet bitiruvchi talabalariga oʻz tashkilotlaridagi boʻsh ish oʻrinlari haqida maʼlumot berdilar.

Сегодня, 25 апреля, в рамках реализации постановления Президента Республики Узбекистан № PQ-61 “О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших учебных заведений”, на факультете иностранных филологий Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруний прошла встреча “Выпускники и работодатели”.
Встречу открыл декан факультета З.Жуманиязов. На мероприятии также выступили руководитель отдела маркетинга и практики студентов университета К.Юлдашев, ведущий специалист отдела народного образования города M.Ражапова, директор школы № 32 M.Юлдошева, заместитель директора по учебной работе школы № 6 С.Абдуллаева, заместитель директора по учебной работе школы № 13 A.Авезова, специалист по финансам и продажам частной школы "My Dream School" в Берунийском районе M.Аллаберганова, главный специалист Управления туризма Хорезмской области M.Юсупова, начальник отдела кадров воинской части 9203 пограничных войск СНБ РУз O.Маматов, начальник отдела Управления по сокращению бедности и занятости населения области T.Курязов и представитель Туристической комиссии A.Болтабоев. Все они, будучи гостями мероприятия, предоставили информацию о вакансиях в своих организациях для выпускников факультета.