Dastlabki uchrashuv Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabalari bilan bo‘lib o‘tdi. Unda Birinchi prorektor D.Ibadullayev, fakultet dekani A.Xudayberganov hamda 2025-2026-o‘quv yilida mazkur fakultetga o‘qishga qabul qilingan talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Muloqot davomida bugungi kunda davlatimiz tomonidan oliy taʼlim tizimiga qaratilayotgan eʼtibor, universitetning mavjud sharoit va imkoniyatlari, o‘quv jarayonlarining kredit-modul tizimida tashkil etilishi, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlarning ahamiyati, talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun faoliyat yuritayotgan to‘garaklarda ishtirok etish zarurligi kabi qator masalalarga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv ochiq va samimiy ruhda o‘tib, rahbariyat tomonidan talabalarga o‘z tashabbuslari, iqtidor va qiziqishlariga ko‘ra faol bo‘lishlari, mavjud imkoniyatlardan unumli foydalanishlari lozimligi ta’kidlandi.

С 10 сентября в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни начались традиционные открытые встречи и.о. ректора С. Ходжаниязова с первокурсниками по факультетам.
Первая встреча прошла со студентами факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии. В мероприятии приняли участие первый проректор Д. Ибадуллаев, декан факультета А. Худайберганов и студенты, поступившие на данный факультет в 2025–2026 учебном году.
Во время диалога особое внимание было уделено вопросам государственной поддержки системы высшего образования, условиям и возможностям университета, организации учебного процесса по кредитно-модульной системе, значению духовно-просветительских мероприятий и необходимости активного участия студентов в кружках для полезного проведения свободного времени.
Встреча прошла в открытой и дружеской атмосфере. Руководство подчеркнуло важность проявления студентами инициативы, активности в соответствии с их талантами и интересами, а также эффективного использования имеющихся возможностей.
Следует отметить, что подобные встречи руководства со студентами будут поэтапно продолжены на всех факультетах университета.