Universitet rektori g'oliblarni taqdirladi
2021-yil 30-aprel kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Majlis universitet rektori raisligida, kengash a`zolari ishtirokida o`tkazildi.
Kengash o`z ishini an`anaga muvofiq, quvonchli xushxabar bilan boshladi.  Universitet rektori B.Abdullayev Pedagogika fakultetining sportchi talabalariga, jumladan  Sportning “Usmonov Kombat systems” turi bo`yicha o`tkazilgan O`zbekiston chempionati musobaqasining Nokdaun yo`nalishi sovrindori Yuldoshev Javlonbek, sportning suzish turi bo`yicha  O`zbekiston chempionati sovrindori Shavkatov Jaloladdin, Komilov Umidjonlarga  O`zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligining Diplomlarini topshirdi.
Shuningdek, Davlat test markazi tomonidan yoshlarning chet tilini o‘rganishga bo‘lgan qiziqishini oshirish va eng bilimlilarini munosib taqdirlash maqsadida o`tkazilgan  “Chet tili bilimdonlari” tanlovida ishtirok etib, respublika bo`yicha 1-o`rinni egallagan Xorijiy filologiya fakulteti o`qituvchisi Jasurbek Nurmetovga DTM tomonidan taqdim etilgan Sertifikatni universitet rektori B.Abdullayev o`z egasiga topshirdi.

The university rector awarded the winners
On April 30, 2021, a regular meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university with the participation of members of the Council.
Rector of the University B. Abdullaev presented diplomas of the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan to student-athletes of the pedagogical faculty, including Yuldoshev Javlonbek, winner of the knockdown tournament of the Uzbekistan championship in sports "Usmonov Kombat systems", as well as the winners of the Uzbekistan swimming championship Shavkatov Jalaladdin, Kamilov Umidjon.
The University Rector B. Abdullaev handed over the certificate issued by the GTZ to the teacher of the Foreign Philology Faculty Jasurbek Nurmetov, who took 1st place in the competition “Foreign Language Experts”, held in order to increase the interest of young people in learning foreign languages and encourage educated people.