Universitet rektori g'oliblarni taqdirladi
2021-yil 30-aprel kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Majlis universitet rektori raisligida, kengash a`zolari ishtirokida o`tkazildi.
Kengash o`z ishini an`anaga muvofiq, quvonchli xushxabar bilan boshladi.  Universitet rektori B.Abdullayev Pedagogika fakultetining sportchi talabalariga, jumladan  Sportning “Usmonov Kombat systems” turi bo`yicha o`tkazilgan O`zbekiston chempionati musobaqasining Nokdaun yo`nalishi sovrindori Yuldoshev Javlonbek, sportning suzish turi bo`yicha  O`zbekiston chempionati sovrindori Shavkatov Jaloladdin, Komilov Umidjonlarga  O`zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligining Diplomlarini topshirdi.
Shuningdek, Davlat test markazi tomonidan yoshlarning chet tilini o‘rganishga bo‘lgan qiziqishini oshirish va eng bilimlilarini munosib taqdirlash maqsadida o`tkazilgan  “Chet tili bilimdonlari” tanlovida ishtirok etib, respublika bo`yicha 1-o`rinni egallagan Xorijiy filologiya fakulteti o`qituvchisi Jasurbek Nurmetovga DTM tomonidan taqdim etilgan Sertifikatni universitet rektori B.Abdullayev o`z egasiga topshirdi.

30 апреля 2021 года состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание проходило под председательством ректора университета с участием членов Совета.
Совет начал свою работу по традиции с радостных вестей. Ректор университета Б.Абдуллаев вручил дипломы Министерства физической культуры и спорта Республики Узбекистан студентам-спортсменам педагогического факультета, в том числе Юлдошеву Джавлонбеку, призеру турнира по нокдауну чемпионата Узбекистана по спортивному виду спорта “Usmonov Kombat systems”, а также победителям чемпионата Узбекистана по плаванию Шавкатову Джалаладдину, Камилову Умиджону.
Ректор университета Б.Абдуллаев передал сертификат, выданный ГТЦ преподавателю факультета иностранной филологии Жасурбеку Нурметову, занявшему 1-е место в конкурсе “Знатоки иностранного языка”, проведенный в целях повышения интереса молодежи к изучению иностранных языков и поощрения образованных людей.