2021-yil 24-may kuni Oliy va o`rta maxsus ta`lim vaziri Abduqodir Toshqulov Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni rektor Bahrom Abdullayev boshchiligida universitet rahbariyati kutib oldi.
Tashrif avvalida, universitet talabalari bilan uchrashib, ular bilan suhbatda bo`ldi. Chet tillarini rivojlantirish borasida qilinayotgan islohotlar borasidagi fikrlariga quloq tutdi. Shuningdek, yaratilayotgan barcha shart-sharoitlardan oqilona foydalangan holda qunt bilan bilim olishga chaqirib, o`zining tavsiyalarini berdi.
Qisqa tashrif mobaynida, vazir A.Toshqulov universitetda talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalar turar joyi bilan ta`minlanganlik darajasi, shuningdek, 2021-2022-yillarda yangi qurilishi rejalashtirilayotgan 2 ming o`rinli o`quv binosi hamda kapital rekonstruksiya qilinishi mo`ljallangan 600 o`rinli talabalar turar joyining qurilish rejalari bilan tanishdi.
Tashrif yakunida, vazir A.Toshqulov o`zining iliq fikrlarini izhor etib, samimiy qabul uchun o`z minnatdorchiligini bildirdi.

Minister of Higher and Secondary Specialized Education visited Urgench State University
On May 24, 2021, the Minister of Higher and Secondary Special Education Abdukodir Tashkulov visited Urgench State University.
The guests were met by the university administration led by the rector Bakhrom Abdullayev.
At the beginning of his visit, the minister met with university students and held a conversation. He listened to the opinion of students about the ongoing reforms in the development of foreign languages. A. Toshkulov also urged to study, using all the conditions created, and gave his recommendations.
During a short-term visit, Minister A. Tashkulov noted the conditions created at the university for students, the level of student housing, got acquainted with the plan for the reconstruction of a new academic building for 2,000 places and capital construction, which is planned to start in 2021-2022, as well as with a plan for the construction of a student dormitory for 600 seats.
At the end of his visit, Minister A. Tashkulov thanked for the warm welcome and wished all the best.