2021-yil 24-may kuni Oliy va o`rta maxsus ta`lim vaziri Abduqodir Toshqulov Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni rektor Bahrom Abdullayev boshchiligida universitet rahbariyati kutib oldi.
Tashrif avvalida, universitet talabalari bilan uchrashib, ular bilan suhbatda bo`ldi. Chet tillarini rivojlantirish borasida qilinayotgan islohotlar borasidagi fikrlariga quloq tutdi. Shuningdek, yaratilayotgan barcha shart-sharoitlardan oqilona foydalangan holda qunt bilan bilim olishga chaqirib, o`zining tavsiyalarini berdi.
Qisqa tashrif mobaynida, vazir A.Toshqulov universitetda talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalar turar joyi bilan ta`minlanganlik darajasi, shuningdek, 2021-2022-yillarda yangi qurilishi rejalashtirilayotgan 2 ming o`rinli o`quv binosi hamda kapital rekonstruksiya qilinishi mo`ljallangan 600 o`rinli talabalar turar joyining qurilish rejalari bilan tanishdi.
Tashrif yakunida, vazir A.Toshqulov o`zining iliq fikrlarini izhor etib, samimiy qabul uchun o`z minnatdorchiligini bildirdi.

Министр высшего и среднего специального образования посетил Ургенчский государственный университет
24 мая 2021 года Ургенчский государственный университет посетил министр высшего и среднего специального образования Абдукодир Ташкулов.
Гостей встретила администрация университета во главе с ректором Бахромом Абдуллаевым.
В начале своего визита министр встретился со студентами университета и провел беседу. Он выслушал мнение студентов о проводимых реформах в развитии иностранных языков. А.Тошкулов также призвал учиться, используя все созданные условия, и дал свои рекомендации.
В ходе краткосрочного визита Министр А.Ташкулов отметил созданные в университете условия для студентов, уровень студенческого жилья, ознакомился с планом реконструкции нового учебного корпуса на 2000 мест и капитального строительства, которое планируется начать в 2021-2022 г., а также с планом постройки общежития на 600 мест.