Universitetimizda "Qovoq sayli"
Qovoq mavsumiy mahsulot hisoblanib, kuz fasli kelishi bilan do‘kon rastalarida ko‘paya boshlaydi. Avvalo, qovoq – vitaminlar manbayi. Qovoq mahsuloti ozuqaviy qiymatdan tashqari, ko&
Universitet va mahalla hamkorligi
2022-yil 3-noyabr kuni UrDU Iqtisodiyot fakulteti tomonidan Xiva tumani  “Qumyop” mahallasida uyushmagan yoshlar bandligini ta’minlash va ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlas
Urganch davlat universiteti Kengashining 3-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil  3-noyabr  sanasida Urganch davlat universiteti  Kengashining  navbatdagi  3-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligid
Hayvonot dunyosini muhofaza qilish – insoniyatning burchi!
Maʼlumotlarga ko‘ra, har soatda sayyoramizdagi hayvonot va o‘simliklar turi bittaga kamayib borayotgan ekan. Darhaqiqat, bugun ona sayyoramizda tabiatni asl holida saqlash global muammoga
Rektor va yoshlar
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi  bugun, 2-noyabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi. ▪️Uchrashuv av
Fakultetlarning yoshlar yetakchilari bilan ochiq muloqot oʼtkazildi
Bugun, 2-noyabr kuni UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov, Korrupsiyaga qarshi kurashish “komplayns nazorat” tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova hamda Oʻzbekiston yoshl

"Pumpkin raft" at our university
Pumpkin is considered a seasonal product, and with the arrival of the autumn season, it begins to multiply on store shelves. First of all, pumpkin is a source of vitamins. In addition to nutritional v
University and mahalla partnership
On November 3, 2022, the Faculty of Economics of UrSU organized a meeting on the topic of ensuring the employment of unorganized youth and assisting them in their social support, as well as organizing
The 3rd meeting of the Council of Urganch State University was held
On November 3, 2022, the next 3rd meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the me
Protecting the animal world is the duty of humanity!
According to information, every hour the species of animals and plants on our planet is decreasing by one. Indeed, today the preservation of nature on our mother planet has become a global problem. Ef
Rector and youth
The next meeting of Urganch State University Rector Bahrom Abdullayev was held today, November 2, with the 1st year students of the Faculty of Chemical Technologies. ▪️At the beginning of the meeti
An open dialogue was held with the youth leaders of the faculties
Today, on November 2, R. Sharipov, adviser to the rector of UrSU, head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control", H. Shikhova, and A. Samandarov, the leader of the primary or