Urganch davlat universiteti rektorining 21-oktabr – “Oʻzbek tili bayrami kuni” munosabati bilan bayram tabrigi
Assalomu alaykum, qadrli yurtd
Urganch davlat universitetida “Yangi O‘zbekistonda o‘zbek tili taraqqiyotining yangi bosqichi” mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi
2021-yilning 20-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 32 yilligiga bag‘ishlangan “Yangi O‘zbekistonda o&l
Aholini ro‘yxatga olishda aholi bandligi bo‘yicha so‘rovnomalarga alohida e’tibor qaratiladi
Aholini ro‘yxatga olish dasturidan o‘rin olgan aholi demografiyasiga taalluqli barcha savollar kelajakda iqtisodiyotni prognozlashtirishda va keyingi taraqqiyotning mezonini belgilab o
Urganch davlat universitetida “Yoshlar va saylov” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Mamlakatimiz muhim siyosiy voqelik ostonasida turar ekan, bo‘lajak saylov jarayonlari, uning tashkiliy huquqiy asoslari, ahamiyati haqida  jamiyatga, ayniqsa, yoshlarimizga zarur ma'lum
Qadring baland bo‘lsin ona tilim
Shu yilning 16-oktabr kuni O‘zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti S.S.Ro‘zimboyev viloyat IIBda o‘tkazilgan "Ma'rifat va ma'naviyat" davrasida "Qadring baland
Yuridik sohada davlat tilining o‘rni va ahamiyati
O‘zbekiston Respublikasi Xorazm viloyati prokraturasida "Yuridik sohada davlat tilining o‘rni va ahamiyati" mavzusida tanlovda kafedramiz dotsentlari: f. f. d., A. O‘razboy

Congratulations of the rector of Urgench state university on the occasion of october 21 holiday of Uzbek language
Hello, dear compatriots! Honorable  teachers! Dear students! First of all, I would like to sincerely congratulate all of you on October 21 - the "Day of the Uzbek language"
Urgench State University held a scientific-practical conference on the topic “New stage of Uzbek language development in new Uzbekistan”
On October 20, 2021, the Culture Hall of Urgench State University hosted a scientific-practical conference "New stage of Uzbek language development in new Uzbekistan ", dedicated to the 32nd
The census pays special attention to employment surveys
All the demographic questions in the census program are important in forecasting the economy in the future and in determining the criteria for further development. The census program includes t
Urgench State University hosted a meeting on "Youth and Elections"
At a time when our country is on the threshold of an important political event, it is important to provide the public, especially our youth, with full information about the upcoming election proce
Respect my mother tongue
On October 16 this year, Associate Professor of Uzbek Linguistics SS Ruzimbayev made a presentation on "Let the value of the mother tongue be high" in the circle "Enlightenment and spir
The role and importance of the state language in the legal field
In the competition on "The role and importance of the state language in the legal field" in the Prosecutor's Office of Khorezm region of the Republic of Uzbekistan Associate professors o