“Oliy ta’lim tizimidagi islohotlar: Urganch davlat universitetida yangi o‘quv yilining tashkil qilinishi” mavzusida matbuot anjumani o‘tkazildi.
2021-yilning 17-sentabr sanasida Urganch davlat universitetida “Oliy ta’lim tizimidagi islohotlar: Urganch davlat universitetida yangi o‘quv yilining tashkil qilinishi” mavzusi
Urganch davlat universiteti abituriyentlarni qoʻshma taʼlim dasturlarida oʻqishga taklif qiladi
Hozirda Urganch davlat universitetida bakalavriat bosqichi uchun 3 ta, magistratura mutaxassisliklari uchun esa  5 ta qoʻshma ta’lim dasturi mavjud. 2021-2022-oʻquv yilida  Urganch
Oliy va o`rta maxsus ta`lim vaziri Abduqodir Toshqulov Urganch davlat universitetining Talabalar turar joyiga tashrif buyurdi
Oliy va o`rta maxsus ta`lim vaziri Abduqodir Toshqulov  joriy yilning 14-sentabr kuni Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif avvalida,  5-sonli talabalar turar joyida bo`ldi.
“Xorazm urfiy maqomlari” kitobining taqdimot marosimi bo`lib o`tdi
Bugun, 2021-yilining 13-sentabr sanasida Urganch davlat universitetining Madaniyat saroyida “Xorazm urfiy maqomlari” kitobining taqdimot marosimi bo`lib o`tdi.  Mazkur loyiha O`zbe
Urganch Davlat Universiteti kengashining ikkinchi majlisi bo`lib o`tdi
2021-yil 11-sentabr kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining navbatdagi 2-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Majlis universitet rektori raisligida, kengash a`zolari ishtirokid
Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda
Mamlakatimizda xorijiy tillarni o‘rgatish bo‘yicha kelajak uchun mustahkam poydevor bo‘ladigan yangi tizimni yo‘lga qo‘yish kun sayin dolzarb masalaga aylanmoqda. Bu bora

Состоялась пресс-конференция на тему: ”Реформы в системе высшего образования: организация нового учебного года в Ургенчском государственном университете"
17 сентября 2021 года в Ургенчском государственном университете состоялась пресс-конференция  “Реформы в системе высшего образования: организация нового учебного года в Ургенчском государст
Ургенчский государственный университет приглашает абитуриентов учиться по совместным образовательным программам
В настоящее время в Ургенчском государственном университете действуют 3 совместные программы бакалавриата и 5 совместных магистерских программ. Официально утверждены квоты приема по совместным обра
Министр высшего и среднего специального образования Абдукодир Ташкулов посетил Студенческое общежитие Ургенчского государственного университета
14 сентября текущего года министр высшего и среднего специального образования Абдукодир Ташкулов посетил Ургенчский государственный университет. В начале визита он побывал в студенческом общежитии № 5
Состоялась презентация книги "Xorazm urfiy maqomlari"
Сегодня, 13 сентября 2021 года, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета состоялась презентация книги “Хорезмские традиционные мотивы”. Данный проект реализован в ц
Состоялось заседание совета ургенчского государственного университета
11 сентября 2021 года состоялось 2-е очередное заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под председательством ректора вуза, где присутствовали члены сове
В учебный процесс привлекаются опытные специалисты из-за рубежа
Создание в нашей стране новой системы обучения иностранным языкам, которая в дальнейшем станет прочным фундаментом, с каждым днем приобретает актуальность. В этом направлении Ургенчский государственны