Sheroziylar yaratgan bo‘ston
O'zidan yuksak nom qoldirib, shogirdlari qalbida hali ham barhayot yashayotgan ikki buyuk siymo, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan san’at arbobi, O‘zbekiston xalq artisti Mad
RAHBARIYAT VA OTA-ONALAR UCHRASHUVI: FILOLOGIYA VA SANʼAT FAKULTETI
Bugun, 5-dekabr kuni Urganch davlat universiteti rahbariyati va ota-onalar uchrashuvi Filologiya va sanʼat fakultetida davom etdi. Uchrashuvda universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov boshchiligida b
“Yangi O‘zbekiston – islohotlar falsafasi” mavzusidagi ma’naviy-ma’rifiy anjuman
Bugun Urganch davlat universitetida “Tamaddun, madaniyat va ma’rifat” gʻoyasi ostida tashkil etilgan ziyolilar forumi kunning ikkinchi yarmida   “Yangi O‘zbekis
UrDUda “Tamaddun, madaniyat va ma’rifat” gʻoyasi ostida ziyolilar forumi boʻlib oʻtmoqda
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 29-noyabrdagi "Tamaddun, madaniyat va ma'rifat" mavzusida "Ma'rifat karvoni" ilmiy-ma'rifiy va madaniy targ
Urganch davlat universiteti Kengashining 4-majlisi bo‘lib o‘tdi
2024-yil 3-dekabr kuni Urganch davlat universitetida navbatdagi universitet Kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Kengash universitet rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov raisligida va Ke
G'alaba muborak Badminton sport turi qatnashchilari!
2024-yil 24-30 noyabr kunlari Toshkent shahrida sportning Badminton turi bo'yicha erkaklar va ayollar o'rtasida O'zbekiston kubogi musobaqasida Urganch Davlat Universiteti Sport faoliyati ,Pedagogika

Sheroziylar yaratgan bo‘ston
Today, on December 5, the meeting of the parents and manegment of Urgench State University continued at the Faculty of Philology and Arts. At the meeting, the university acting rector S.Khodjaniyozov,
Spiritual and educational conference on "New Uzbekistan - philosophy of reforms"
Today, the forum of intellectuals organized under the theme of "Civilization, Culture and Enlightenment" at Urgench State University continued in the afternoon with a spiritual and education
Under the idea of ​​"Civilization, Culture and Enlightenment" a forum of intellectuals is being held at UrSU
On measures to organize scientific, educational and cultural promotion activities of the "Caravan of Enlightenment" on the topic of "Civilization, Culture and Enlightenment" of the
On December 3, 2024, the next meeting of the University Council was held at Urgench State University. The council was held under the chairmanship of  the acting rector of the university, S.K