2023-yil 6-dekabr kuni ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan  “УРДУ талабалари олийгох ичкарисида юришга қийналмоқда” sarlavhali video post yuzasidan RASMIY MUNOSABAT Urganch shahrining
Joriy 17-may sanasida Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi S.Atajonov  Xorazm MTRKning "Assalom, Xorazm" dasturida "Said Ahmad hajviy hikoya
Abdulla Qodiriy ijodi yosh o'qituvchilarimiz nigohida
Joriy 11-aprel sanasida  o'zbek adabiyotining buyuk namoyandasi, istiqlol fidoyisi, mashhur o'zbek adibi, dramaturg va publitsist Abdulla Qodiriy ijodiy merosining ulkan ahamiyati haqida
Kafedramiz o'qituvchilari Ommaviy axborot vositalarida chiqishlarini davom ettirmoqdalar
Joriy 21-fevral sanasida Filologiya fakulteti  "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi o'qituvchi S.Atajonov Xorazm MTRKning "Assalom, Xorazm" dasturida "Erkin Saman
Televideniyada chiqishlar davom etmoqda
Bugun, 20-fevral kuni o'zbek she'riyatining zabardast vakillaridan biri, hassos shoir Matnazar Abdulhakim tavallud topgan kun munosabati bilan Filologiya fakulteti "O'zbek tilshunosli

Относительно видеопосту, распространившийся в социальных сетях 6 декабря 2023 года под названием «Студенты УрГУ с трудом заходят в университет».
ОФИЦИАЛЬНОЕ ОТНОШЕНИЕ
Неиспра
17 мая преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета С.Атажонов выступил в прямом эфире программы «Ассалом, Хорезм» Хорезмской НТРК на тему «Комиче
11 апреля великий представитель узбекской литературы, подвижник независимости, известный узбекский писатель, драматург и публицист Абдулла Кадыри рассказал о большом значении творческого наследия пр
21 февраля преподаватель кафедры «Узбекский язык и литература» филологического факультета С.Атаджонов выступил в прямом эфире на тему "Жизнь и творчество Эркина Самандара" в
Сегодня, 20 февраля, по случаю дня рождения одного из великих представителей узбекской поэзии, чуткого поэта Матназара Абдулхакима, заведующего кафедрой «Узбекское языкознание» филологич