Joriy yilning 19-yanvar kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi rus tili ta'lim yo'nalishi 4-kurs talabalarining "Rus adabi
Talabalarimiz surdotarjimonlik kurslarini muvaffaqiyatli tugatishdi
Bugungi kunda surdotarjimonlik faoliyati keng tarqalayotgan sohalardan biridir. Ushbu faoliyatga universitetimiz talabalari ham katta qiziqish bildirishmoqda.  Jumladan, Urganch shahar "Ish
2023 yilda Lingvistika - Ingliz va nemis tillari magistratura mutaxassisligining MD himoyasi uchun kelgan DAK raisi univeritetimizning roman-german filologiyasi kafedrasi doktorantlari bilan uchrashdi
2023  yilda Lingvistika - Ingliz va nemis tillari magistratura mutaxassisligining  MD himoyasi uchun kelgan Davlat Attestatsiya Komissiyalari raisi Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davl
"Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida magistrlik disertatsiya himoyasi
Urganch davlat universiteti "Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida magistrlari disertatsiya himoyasini boshladilar.
Magistrlarining dissertatsiya ishlarini asosiy himoyasi
Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasining 2022-2023 o‘quv yilida Lingvistika-Ingliz va nemis tillari mutaxassisligini bitiruvchi magistrlarining ​dissertatsiya

19 января текущего года студенты 4 курса кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ, курс русского языка, защитили дипломную работу по те
Сегодня деятельность по сурдопереводу является одним из направлений, получивших широкое распространение. Большой интерес к этой деятельности проявляют и студенты нашего университета.
В частности, г
Председатель Государственной аттестационной комиссии Алишер Навои, заведующий кафедрой теории и практики перевода Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы, приехавший в
В 2022-2023 учебном году кафедры романо-германской филологии факультета иностранной филологии
Выпускники лингвистики-английский и немецкий языки основные защиты диссертаций (29.05.2023-17.06.2023)