Joriy yilning 19-yanvar kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi rus tili ta'lim yo'nalishi 4-kurs talabalarining "Rus adabi
Talabalarimiz surdotarjimonlik kurslarini muvaffaqiyatli tugatishdi
Bugungi kunda surdotarjimonlik faoliyati keng tarqalayotgan sohalardan biridir. Ushbu faoliyatga universitetimiz talabalari ham katta qiziqish bildirishmoqda.  Jumladan, Urganch shahar "Ish
2023 yilda Lingvistika - Ingliz va nemis tillari magistratura mutaxassisligining MD himoyasi uchun kelgan DAK raisi univeritetimizning roman-german filologiyasi kafedrasi doktorantlari bilan uchrashdi
2023  yilda Lingvistika - Ingliz va nemis tillari magistratura mutaxassisligining  MD himoyasi uchun kelgan Davlat Attestatsiya Komissiyalari raisi Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davl
"Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida magistrlik disertatsiya himoyasi
Urganch davlat universiteti "Amaliy matematika va matematik fizika" kafedrasida magistrlari disertatsiya himoyasini boshladilar.
Magistrlarining dissertatsiya ishlarini asosiy himoyasi
Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasining 2022-2023 o‘quv yilida Lingvistika-Ingliz va nemis tillari mutaxassisligini bitiruvchi magistrlarining ​dissertatsiya

On January 19 of this year, the 4th year students of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, the Russian language course, defe
Our students successfully completed sign language courses
Today, the activity of sign language interpretation is one of the areas that are spreading widely. Students of our university are also very interested in this activity. In particular, a group of st
In 2023, the chairman of the State Certification Commissions, who came to defend the MD of the master's specialty Linguistics - English and German, met with the doctoral students of the Department of Romano-Germanic Philology of our university
Chairman of State Attestation Commissions Alisher Navoi, head of the Department of Translation Theory and Practice of the Tashkent State University of Uzbek Language and Literature, who came in 2023 f
Master's dissertation defense at the "Applied Mathematics and Mathematical Physics" department
Master's degree in "Applied Mathematics and Mathematical Physics" department of Urganch State University has started defense of dissertation.