Urganch davlat universiteti Kengashining 8-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil  6-aprel  sanasida  Urganch davlat universiteti Kengashining  8-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a&rsq
Kafedra ilmiy-uslubiy seminari o'tkazildi
Bugun "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy seminari o'tkazildi. Ushbu seminarda kafedra dotsenti S.Kurbanova "Adabiy turlar va janrlar" modulini
Falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining himoyasi bo`lib o`tdi
Aташев Элёр Аташевичнинг техника фaнлaри бўйичa фaлсaфa дoктoри (PhD)диссертация иши ҳимояси тўғрисида - «Нoopгaник мoддaлap вa улap acocидaги мaтepиaллap тeхнoлoгияc
Ilmiy-uslubiy seminar o'tkazildi
Joriy yilning 25-fevral sanasida "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy bo'lib o'tdi. seminarda kafedra dotsenti N. Jumaniyozova ma'ruza qildi. mazku
Sabirova B.U. tomonidan nazariy-ilmiy seminar tashkil qilindi
Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o`qituvchisi  Sabirova Bernara Umarjanovnaning “Pragmalingvistik terminlar “antroposentrizm” va “paradigma&
Xalq deputatlari Xorazm viloyati kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasida
Bugun Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiyani viloyat hokimi, xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi rai

The 8th meeting of the Council of Urgench State University was held
On April 6, 2022, the 8th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university Bakhrom Abdullayev and attended by members of the Council
Today at the department of "Uzbek language and literature" was held a regular scientific-methodological seminar. In this seminar, Associate Professor S. Kurbanova made a presentation on &q
The defense of the dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) was held
Atashev Elyor Atashevich doctor of philosophy in technical sciences (PhD) on the defense of the dissertation work - In the specialty "inorganic substances and technology of materials based on
A scientific-methodical seminar was held
On February 25 of this year at the department of "Uzbek language and literature" was held another scientific-methodical meeting. Associate Professor N. Jumaniyozova spoke at the seminar. T
Scientific-theoretical seminar was held by Sabirova B.U.
Scientific-theoretical seminar on “Lexical-semantic analysis of the pragmalinguistic terms “anthropocentism  and “paradigm”” by Sabirova Bernara Umarjanovna, teacher
At the forty-fourth special session of the Khorezm Regional Council of People's Deputies
The forty-fourth special session of the Khorezm Regional Council of People's Deputies was held today. The session was chaired by the governor of the region, chairman of the Khorezm Regional Counci