Urganch davlat universiteti Kengashining 8-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil  6-aprel  sanasida  Urganch davlat universiteti Kengashining  8-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a&rsq
Kafedra ilmiy-uslubiy seminari o'tkazildi
Bugun "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy seminari o'tkazildi. Ushbu seminarda kafedra dotsenti S.Kurbanova "Adabiy turlar va janrlar" modulini
Falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishining himoyasi bo`lib o`tdi
Aташев Элёр Аташевичнинг техника фaнлaри бўйичa фaлсaфa дoктoри (PhD)диссертация иши ҳимояси тўғрисида - «Нoopгaник мoддaлap вa улap acocидaги мaтepиaллap тeхнoлoгияc
Ilmiy-uslubiy seminar o'tkazildi
Joriy yilning 25-fevral sanasida "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy bo'lib o'tdi. seminarda kafedra dotsenti N. Jumaniyozova ma'ruza qildi. mazku
Sabirova B.U. tomonidan nazariy-ilmiy seminar tashkil qilindi
Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o`qituvchisi  Sabirova Bernara Umarjanovnaning “Pragmalingvistik terminlar “antroposentrizm” va “paradigma&
Xalq deputatlari Xorazm viloyati kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasida
Bugun Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashining navbatdan tashqari qirq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Sessiyani viloyat hokimi, xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi rai

Состоялось 8-е заседание Совета Ургенчского государственного университета
6 апреля 2022 года состоялось 8-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под председательством ректора вуза Бахрома Абдуллаева, в нем приняли участие члены Совета
Проведен научно-методический семинар кафедры
Сегодня на кафедре "Узбекский язык и литература" состоялся очередной научно-методический семинар. На данном семинаре доцент Курбанова С.А. выступила с докладом на тему "Применение инн
Состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD)
О защите диссертации Аташева Эльёра Аташевича, доктора философских наук (PhD) в технических науках По специальности «Математическая технология неорганических веществ и улапакоц». Ата
Проведен научно-методический семинар
25 февраля текущего года на кафедре "Узбекский язык и литература" состоялось очередное научно-методическое собрание. На семинаре выступила доцент Н. Джуманиезова. В данном научно-методичес
Был проведён научно-теоретический семинар Сабировой Б.У.
Научно-теоретический семинар на тему “Лексико-семантический анализ прагмалингвистических терминов “антропоцентизм” и “парадигма”” Сабировой Бернарой Умаржановн
На сорок четвертой внеочередной сессии Хорезмского областного Совета народных депутатов
Сегодня состоялась сорок четвертая внеочередная сессия Хорезмского областного Совета народных депутатов. Заседание вел аким области, председатель Хорезмского областного Совета народных депутатов Фархо