Doktorlik dissertatsiya himoyasi
“O‘zbekistonning Xorazm viloyati sharoitida tuproq degradatsiyasi omillarining daraxt  o‘simliklari biopotensialiga ta’sirini ekologik baholash” mavzusida Matkari
Ogahiy ijod maktabi bilan hamkorligimiz davom etmoqda
Prezident ta'lim muassasalari agentligi tizimidagi Ogahiy ijod maktabi va Urganch davlat universiteti bilan hamkorlikda reja-jadvalga ko'ra Filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari to
Диссертация ҳимояси
Xоджаева Гулшод Бахадировна  2021 йил январь ойидан Урганч давлат университети Хорижий филология факультети қошидаги 10.00.06 - Қиёсий адабиётшунослик, чоғиштирма тилшунослик ихтисослиги бўйича т
Professor-o'qituvchilarimiz chet tili sertifikatlarini qo'lga kiritmoqdalar
Filologiya fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti  Qurbonova Saida Bekchanovna turk tilidan B2 darajadagi sertifikatni yuqori natijalar bilan qo'lga kiritdilar. Ushbu
REKTOR KIMYOVIY TEXNOLOGIYALAR FAKULTETI OLIMLARINING ILMIY-INNOVATSION ISHLANMALARI TAQDIMOTI BILAN TANISHDI
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Kimyoviy texnologiyalar fakultetida bo'lib, fakultet professor-o'qituvchilarining innovatsion loyihalari yuzasidan taqdimotini tingl

Защита докторской диссертации
Докторант кафедры “Туризма и гостиничного хозяйства” факультета Экономики Ургенчского государственного университета, к.э.н., доцент Худайберганов Дилшод Тухтабаевич, 4 февраля 2023 года на
защита PhD диссертации
На тему «Экологическая оценка влияния факторов деградации почв на биопотенциал древесных растений Хорезмской области Узбекистана» Маткаримов Низомжон Бахтиёрович 03.00.10 - написана диссе
Наше сотрудничество с творческой школой Огахи продолжается
Согласно графику, проводятся мастер-классы профессорами и преподавателями филологического факультета совместно со Школой творческого творчества Агентства Президента по образованию и Ургенчского госуда
Защита диссертации
С января 2021 года Ходжаева Гулшод Бахадировна принята на обучение на факультет иностранной филологии Ургенчского государственного университета 10.00.06 - базовый курс докторантуры по специальности ср
Наши преподаватели получают сертификаты по иностранному языку
Доцент кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета Саида Бекчановна Курбанова с высокими результатами получила сертификат уровня В2 по турецкому языку. Мы искренне поздравляем н
РЕКТОР ВСТРЕТИЛСЯ С ПРЕЗЕНТАЦИЕЙ НАУЧНО-ИННОВАЦИОННЫХ РАБОТ УЧЕНЫХ ФАКУЛЬТЕТА ХИМИЧЕСКИХ ТЕХНОЛОГИЙ
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев посетил факультет химических технологий и заслушал презентацию инновационных проектов профессорско-преподавательского состав