Fakultetimizda doimiy tarzda ochiq darslar o'tkazilmoqda
Joriy yilning 2-noyabr kuni UrDU Filologiya fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchisi Shahnoza Ozadova 211-rus tili yo'nalishi guruhi talabalariga Rus  adabiyoti tarixi fanidan o
Fakultetimizda ochiq darslar tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 2-noyabr kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi Matnazarov Murodbek Filologiya fakultetida tashkil qilingan "Imlo qoidalari"&n
Himoya oldi fakultet seminari
1-noyabr kuni soat 14:00 da  Tabiiy fanlar fukulteti Biologiya kafedrasi doktaranti Zaripova Nafisaning " Xorazm o'tloqi allyuvial tuproqlarida yangi va istiqbolli yasmiq navlarining mah
Joriy yilning 27-oktabr kuni UrDU Filologiya fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi N.Sadullayeva 213-guruh talabalariga O'zbek tilshunosligi tarixi fanidan ochiq dars o'
Ilmiy stajirovka
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan yosh olimlarni stajirovkaga yuborish yuzasidan o‘tkazilgan tanlovda g‘olib bo‘lgan Urganch davlat universit
“Universitetlarning ilmiy va innovatsion faoliyati bo‘yicha birinchi xalqaro forum” o‘tkazilmoqda
Ayni kunlarda O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining “InnoWeek.Uz-2022” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi doirasida Innovatsion rivojlanish vazirli

Состоялась защита диссертационной работы, подготовленной для получения ученой степени доктора философии (PhD)
10 ноября 2022 года Рузметовой Аиде Шоназаровне, преподавателю факультета химических технологий Ургенчского государственного университета, присвоено звание доктора философских наук по теме «Пере
Состоялся очередной научно-методический семинар
Сегодня на кафедре «Узбекский язык и литература» состоялся очередной научно-методический семинар. На данном семинаре доцент кафедры Н.А. Джуманиязова прочитала лекцию на тему &
9 ноября текущего года преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ Мадримова Замира провела очередной урок с участниками группы «Начни учить английский язык&ra
2 ноября с.г. преподаватель кафедры русского языка и литературы филологического факультета УрГУ Шахноза Озадова провела открытый урок по истории русской литературы для студентов 211 группы русского
2 ноября текущего года Матназаров Муродбек, преподаватель кафедры узбекского языкознания филологического факультета УрГУ, провел очередной урок для членов клуба «Правила правописания», о
Факультетский семинар перед защитой
1 ноября в 14:00 состоялся факультетский семинар на тему «Изучение продуктивности новых и перспективных сортов чечевицы на аллювиальных почвах Хорезмского луга» докторантом кафедры биологи