“Turizm va sport vaziri kubogi” sport musobaqasining universitet bosqichi o`tkazildi
Oliy o‘quv yurtlari talaba-yoshlari  o‘rtasida sog`lom turmush tarzini targ`ib etish,  ularni ommaviy sportga keng jalb etish maqsadida  yo`lga qo`yilgan “Turizm va sp
Oliy attestatsiya komissiyasi raisi Ahmadjon Yusupov bilan uchrashuv o`tkazildi
2021-yilning 15-iyun kuni  Oliy attestatsiya komissiyasi raisi Ahmadjon Yusupov  Ilmiy  ishlar va innovatsiyalar bo`yicha prorektor Z.Ibragimov hamrohligida Urganch davlat universiteti
Pushkin tavalludining 222 yilligiga bag`ishlab, adabiy-badiiy kecha o`tkazildi
Bugun, 15-iyun kuni Filologiya fakulteti talabalari ishtirokida rus xalqining buyuk shoiri, yozuvchisi  A.S.Pushkin tavalludining 222 yilligiga bag`ishlangan adabiy-badiiy kecha bo`lib o`tdi. Tad
“Yoshlar haftaligi” loyihasiga start berildi
Yoshlar iste'dodini yuzaga chiqarish va har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, yurtboshimiz  Sh.Mirziyoyevning  kitobxonlikka qaratilgan tashabbuslarini amalda tadbiq etish, yoshlarning
Xorazm viloyatida quyi bo‘g‘in davlat xizmatchilari uchun o‘tkazilgan navbatdagi o‘quv seminar-trening tingovchilariga sertifikatlar topshirildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil Farg‘ona va Namangan viloyatlariga tashrifi doirasida tizimli ravishda davlat organlari va tashkilotlarining o‘rta va quyi bo‘g
Urganch davlat universitetida "Madaniyatlararo muloqot: tilshunoslik, adabiyotshunoslik, folklorshunoslik va tarjimashunoslikning dolzarb masalalari" mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjuman bo`lib o`tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-t

Состоялся университетский этап спортивных соревнований «Кубок Министра туризма и спорта»
Сегодня, 15 июня 2021 года, среди студентов Ургенчского государственного университета прошел университетский этап конкурса «Кубок Министра туризма и спорта», направленный на пропаганду здо
Встреча с председателем Высшей аттестационной комиссии Ахмаджоном Юсуповым
15 июня 2021 года председатель Высшей аттестационной комиссии Ахмаджон Юсупов в сопровождении проректора по научной работе и инновациям З. Ибрагимова встретился с докторантами и независимыми исследова
Состоялся литературный вечер, посвященный 222-летию Пушкина
Состоялся литературный вечер, посвященный 222-летию Пушкина. Сегодня, 15 июня, с участием студентов филологического факультета прошел литературно-художественный вечер, посвященный 222-летию великого р
Дан старт проекту «Неделя молодежи»
14 июня 2021 года на педагогическом факультете Ургенчского государственного университета стартовал проект «Неделя молодежи», который проводится в целях поиска талантливой молодежи и её в
Вручены сертификаты слушателям очередного обучающего семинара-тренинга, проведенного для государственных служащих Хорезмской области
В рамках визита Президента Республики Узбекистан в Ферганскую и Наманганскую области в 2021 году администрацией  Хорезмского регионального отделения Агентства  развития государственной служб
В Ургенчском государственном университете прошла республиканская научно-практическая конференция на тему «Межкультурный диалог: актуальные вопросы языкознания, литературы, фольклористики и переводоведения»
В целях обеспечения реализации Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-5117«О мерах по поднятию на качественно новый уровень деятельности по популяризации изучения иностранных яз