Ozarbayjon Respublikasining delegatsiyasi a'zolari bilan rasmiy uchrashuvi o'tkazildi
Bugun Ozarbayjon Respublikasi Shusha shahri delegatsiya rahbari Aydin Kerimov boshchiligida delegatsiya a’zolari hamda Urganch davlat universiteti rahbariyatining rasmiy uchrashuvi bo’lib
Ozarbayjon Respublikasining Shusha shahri delegatsiyasi Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi
Bugun Ozarbayjon Respublikasining Shusha shahri delegatsiya rahbari Aydin Kerimov boshchiligida bir guruh ozarbayjonlik mehmonlar Xorazm viloyatiga tashrif doirasida Urganch davlat universitetida bo&r
"Paxta ishi"- "O'zbek ishi" kampaniyasining jabrdiydalari bilan uchrashuv.
Mustabid sovet rejimi davrida 4500 kishi o'zbek ishi doirasida qamoqqa mahkum etilgan. Bugun muzeyimizda mazkur mavzu doirasida "Xorazmnoma" dasturining navbatdagi soni yozildi.
KOREYA XAFTALIGI: “KOREYA FILM FESTIVALI” da Urganch davlat universiteti KSLE (Koreyashunoslik va til ta’limi) loyihasi a’zolari va koreys yo’nalishi talabalarining ishtiroki
2024 yil 10-sentaybr kuni Koreya Respublikasining O’zbekistondagi Elchixonasi va Xorazm viloyati hokimligi bilan hamkorlikda Xiva shahar Ichon Qala majmuida  “2024 KOREA WEEK KOREAN F
"Union" brendi ostidagi ta'lim-tarbiya sohasi hamda Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
10-sentabr kuni Toshkentdagi "H2O Project group" boshqaruv kompaniyasi rahbari Dilshod Tursunov Urganch davlat universiteti bilan hamkorlik o'rnatish maqsadida oliygohda bo'lib, rekt
Urganch davlat universitetida ilk "Mustaqillik darsi"ni viloyat hokimi boshlab berdi
Yangi o‘quv yilining ilk  mashg‘uloti  Urganch davlat universitetida ham "Mustaqillik darsi" bilan boshlandi. Unda viloyat hokimi Jo‘rabek  Raximov ishtirok

Состоялась официальная встреча с членами делегации Азербайджанской Республики
Сегодня группа Азербайджанских гостей во главе с Главой делегации города Шуша Азербайджанской Республики Айдыном Керимовым посетила Ургенчский государственный университет в рамках визита в Хорезмскую
"Paxta ishi"- "O'zbek ishi" kampaniyasining jabrdiydalari bilan uchrashuv.
Mustabid sovet rejimi davrida 4500 kishi o'zbek ishi doirasida qamoqqa mahkum etilgan. Bugun muzeyimizda mazkur mavzu doirasida "Xorazmnoma" dasturining navbatdagi soni yozildi.
КОРЕЙСКАЯ НЕДЕЛЯ «КОРЕЙСКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КИНО» с участием участников проекта KSLE (корееведение и языковое образование) Ургенчского государственного университета и корейских студентов
10 сентября 2024 года в комплексе «Ичон-Кала» в Хиве при сотрудничестве Посольства Республики Корея в Узбекистане и Хакимията Хорезмской области состоялось мероприятие «2024 KOREA WE
Подписан меморандум о сотрудничестве между образовательной сферой под брендом "Union" и Ургенчским государственным университетом
10 сентября руководитель управляющей компании "H2O Project Group" в Ташкенте Дилшод Турсунов с целью налаживания сотрудничества с Ургенчским государственным университетом посетил университет
Первый "Урок независимости" в Ургенчском государственном университете начал губернатор области
Первое занятие нового учебного года также началось в Ургенчском государственном университете с "Урока независимости". В нем принял участие губернатор области Джурабек Рахимов, который расска