Rus tilida nutq uslublarini o`rganish
Joriy yilning 26-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi D.Abdullayeva Filologiya va tillarni o'qitish
Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo, biologiya, informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan olimpiada oʻtkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 3-apreldagi “Kimyo-biologiya fanlari bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini
Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo va biologiya fanlaridan olimpiada oʻtkazilmoqda
Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo va biologiya fanlaridan olimpiada oʻtkazilmoqda.
Kuy-qo‘shiq bo‘lib dillarda yashayotgan so‘zlar ijodkori...
Dilga yaqin san’at, ijod namunasi, kuy-qo‘shiqlar borki, uning ortida el suygan qaysidir iste’dod mehnati bor. O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf ana shunday iste’dod
Aholini roʻyxatga olish 2025-2026-yillarda amalga oshirilishi belgilandi
Aholini roʻyxatga olish butun dunyoda amalga oshiriladigan keng qamrovli tadbir hisoblanadi. Ushbu tadbirga tayyorgarlik koʻrish uzoq vaqt va koʻp mehnat talab qiladigan jarayondir. Birlashgan

Изучение стилей разговорной речи на русском языке
26 апреля текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Д.Абдуллаева провела от
Для учащихся общеобразовательных школ прошла олимпиада по химии, биологии, информатике и информационным технологиям
По письму №51/03/02-02 /19-182 Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 3 апреля 2024 года «О проведении многоуровневой вузовской олимпиады по химическим и би
Для учащихся общеобразовательных школ проводится олимпиада по химии и биологии.
Создатель слов, которые живут в сердцах как мелодии...
Есть искусство, примеры творчества, близкие сердцу песни, за которыми стоит труд какого-то таланта. Одним из таких талантов был народный поэт Узбекистана Мухаммад Юсуф. Если бы он жил, покойному поэту
Aholini roʻyxatga olish 2025-2026-yillarda amalga oshirilishi belgilandi
Aholini roʻyxatga olish butun dunyoda amalga oshiriladigan keng qamrovli tadbir hisoblanadi. Ushbu tadbirga tayyorgarlik koʻrish uzoq vaqt va koʻp mehnat talab qiladigan jarayondir. Birlashgan
Научно-теоретический семинар Лолы Джуманиязовой, преподавателя-стажера кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета, о значении лечебного значения овощей семейства Итузум в народном хозяйстве
Джуманиязова Л. прочитала лекцию на тему «Лечебное значение овощей семейства крестоцветных в народном хозяйстве». Пасленовые (лат. Solanaceae) — семейство двудольных растений. Он сос