Rus tilida nutq uslublarini o`rganish
Joriy yilning 26-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi D.Abdullayeva Filologiya va tillarni o'qitish
Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo, biologiya, informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan olimpiada oʻtkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 3-apreldagi “Kimyo-biologiya fanlari bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini
Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo va biologiya fanlaridan olimpiada oʻtkazilmoqda
Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo va biologiya fanlaridan olimpiada oʻtkazilmoqda.
Kuy-qo‘shiq bo‘lib dillarda yashayotgan so‘zlar ijodkori...
Dilga yaqin san’at, ijod namunasi, kuy-qo‘shiqlar borki, uning ortida el suygan qaysidir iste’dod mehnati bor. O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf ana shunday iste’dod
Aholini roʻyxatga olish 2025-2026-yillarda amalga oshirilishi belgilandi
Aholini roʻyxatga olish butun dunyoda amalga oshiriladigan keng qamrovli tadbir hisoblanadi. Ushbu tadbirga tayyorgarlik koʻrish uzoq vaqt va koʻp mehnat talab qiladigan jarayondir. Birlashgan

Learning Russian speaking styles
April 26 of this year, the teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, D.Abdullayeva, gave an open pra
Olympiad in chemistry, biology, informatics and information technologies was held for students of general education schools
According to the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated April 3, 2024 "On holding the multi-level university Olympiad in chemical a
An Olympiad in chemistry and biology is being held for students of general education schools.
Urgench State University holds an Olympiad in chemistry and biology for students of secondary schools.
The creator of words that live in hearts as melodies...
There are art, examples of creativity, songs close to the heart, behind which there is the work of some kind of talent. People's poet of Uzbekistan Muhammad Yusuf was one of such talents. If he ha
Aholini roʻyxatga olish 2025-2026-yillarda amalga oshirilishi belgilandi
Aholini roʻyxatga olish butun dunyoda amalga oshiriladigan keng qamrovli tadbir hisoblanadi. Ushbu tadbirga tayyorgarlik koʻrish uzoq vaqt va koʻp mehnat talab qiladigan jarayondir. Birlashgan
The scientific-theoretical seminar of Lola Jumaniyazova, intern teacher of the Department of Fruit and Vegetables, Urganch State University, on the importance of medicinal value of vegetables belonging to the Ituzum family in the national economy
Jumaniyazova.L gave a lecture on the topic "Medicinal value of vegetables belonging to the family of cruciferous vegetables in the national economy". Solanaceae (Latin: Solanaceae) is a fami