"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o'tkazildi
Joriy yilning 20-aprel kuni talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazil
Mashg`ulotlarning turli o`yin va metodlar vositasida olib borilishi
Joriy yilning 20-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi D.Jumaniyazova o'zga tilli guruhlarda rus tili
Prokuror va talaba-yoshlar uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun, 20-aprel kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi Urganch tumani prokurori S.G‘aybiyev ishtirokida boʻlib oʻtdi.   Shu
UrDU rektorining Urganch tumanidagi oʻziga biriktirilgan yoshlar bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Xususan, rektor B.Abdullayev, universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultetlarning dekan oʻrinbosarlari  Urganch tumanining “Oʻrta doʻrman&rd
"Davlat tilida ish yuritish" mavzusida ochiq ma’ruza o‘tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi I.Davletov tomonidan Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili ta'lim yo'nalishi 4-bosqich talabala
UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi oʻqituvchisi Zamira Madrimova rahbarligida "Davlat tilida ish yuritish" toʻgaragining navbatdagi mashgʻuloti boʻlib oʻtdi. M

20 апреля текущего года состоялся очередной конкурс «Китобхан Талаба», который традиционно проводится в целях дальнейшего повышения любви студентов и молодежи к книге, широкой пропаганды к
Проведение занятий с использованием различных игр и методов
20 апреля текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Джуманиязова Д. провела открытое практическое занятие с
Встречи прокурора со студентами продолжаются
Сегодня, 20 апреля, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета прошла встреча «Прокурор и молодежь» с участием прокурора Ургенчского района С.Гайбиева. Также на встреч
Встречи ректора УрГУ с прикрепленной к нему молодежью Ургенчского района продолжаются
In particular, the rector B. Abdullayev, the first vice-rector of the university D. Ibadullayev, the adviser to the rector R. Sharipov and the deputy deans of the faculties met with the underprivilege
Состоялась открытая лекция на тему «Бизнес на государственном языке».
Состоялась открытая лекция по теме «Работа на государственном языке» для студентов 4 ступени «Иностранный язык и литература: Обучение английскому языку» под руководством старше