"Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi soni o'tkazildi
Joriy yilning 20-aprel kuni talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilish maqsadida an'anaviy tarzda o'tkazil
Mashg`ulotlarning turli o`yin va metodlar vositasida olib borilishi
Joriy yilning 20-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi D.Jumaniyazova o'zga tilli guruhlarda rus tili
Prokuror va talaba-yoshlar uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun, 20-aprel kuni Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi Urganch tumani prokurori S.G‘aybiyev ishtirokida boʻlib oʻtdi.   Shu
UrDU rektorining Urganch tumanidagi oʻziga biriktirilgan yoshlar bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Xususan, rektor B.Abdullayev, universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultetlarning dekan oʻrinbosarlari  Urganch tumanining “Oʻrta doʻrman&rd
"Davlat tilida ish yuritish" mavzusida ochiq ma’ruza o‘tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi I.Davletov tomonidan Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili ta'lim yo'nalishi 4-bosqich talabala
UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi oʻqituvchisi Zamira Madrimova rahbarligida "Davlat tilida ish yuritish" toʻgaragining navbatdagi mashgʻuloti boʻlib oʻtdi. M

The next edition of the "Library student" competition was held
The competition was conducted on the basis of the conditions established for the works of Erkin Samandar's "Sultan Jaloliddin" for Uzbek language students, and "Arafa" ("N
Conducting classes using various games and methods
On April 20 of this year, the teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, D. Jumaniyazova, gave an open practical session to the stud
Meetings between the prosecutor and the students are continuing
Today, on April 20, the meeting "Prosecutor and youth" was held in the Palace of Culture of Urgench State University with the participation of Urgench district prosecutor S.Gaybiyev. Also
The meetings of the Rector of UrSU with the young people attached to him in Urgench district continue
Xususan, rektor B.Abdullayev, universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultetlarning dekan oʻrinbosarlari  Urganch tumanining “Oʻrta doʻrman&rd
an open lecture was held on the topic of "doing business in the state language".
Open lecture session on the subject of "Working in the State Language" for students of the 4th level of Foreign Language and Literature: English language education by the senior teacher of t
Under the leadership of Zamira Madrimova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, the next session of the "Working in the State Language"