Talabalar turar joyida "Muhammad Yusuf ijodiy faoliyati" mavzusida uchrashuv o'tkazildi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti Sh.X.Norbayeva, o'qituvchi M.R.Atabayeva va D.A.Sultonovalar joriy o'quv yili davomida o'tkazilishi belgi
O'zbek tilshunosligi kafedrasida ilmiy-uslubiy hamda ilmiy-nazariy seminarlar o'tkazilmoqda
Joriy yilning 18-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasida "O'zbek tilshunosligining dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy hamda "Tils
O'zbek tilshunosligi kafedrasida ochiq darslar tashkil qilinmoqda
Joriy 17-aprel kuni UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi oʻqituvchisi Zamira Madrimova tomonidan Oʻzbek tili ta'lim yoʻnalishi 221-guruh talabalariga "Nutq madani
Ichki ishlar vazirligining Malaka oshirish instituti rahbariyati Urganch davlat universiteti talabalari bilan uchrashdi
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish instituti boshlig'i, polkovnik, t.f.n., dots. O.Axmedov, Malaka oshirish instituti kafedra boshligʻi, podpolkovnik, s.f.d, dot
Urganch davlat universiteti va Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish instituti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish instituti boshlig'i, polkovnik, t.f.n., dots. Olimjon Axmedov va Urganch davlat universiteti rektori f-m.f.d., professor Baxro

A meeting on "Creative activity of Muhammad Yusuf" was held in the student residence.
Associate Professor of the Uzbek Linguistics Department Sh.Kh.Norbayeva, teacher M.R.Atabayeva and D.A.Sultonova visited TTJ No. 5 and held a roundtable discussion with students as part of the plan of
Scientific-theoretical and scientific-methodological seminar at the Department of Uzbek Linguistics
Scientific-methodical and scientific-theoretical seminars are held at the Department of Uzbek Linguistics
On April 18 of this year, a scientific-theoretical seminar entitled "Actual problems of Uzbek linguistics" and a scientific-methodical seminar entitled "Ways to improve the effectivenes
Open classes are held at the Department of Uzbek Linguistics
On April 17, Zamira Madrimova, a teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, conducted an open lesson on "Basics of Speech Culture and Methodology&qu
The leadership of the Higher Education Institute of the Ministry of Internal Affairs met with the students of Urgench State University
Today, A meeting with university students was organized with the participation of the head of the Institute of Professional Development of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekista
A memorandum of cooperation was signed between Urgench State University and the Institute of Higher Education of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan
Today, An official meeting was held on strengthening cooperation between the head of the Institute of Professional Development of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, colone