O'zbek tili va adabiyoti kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy seminar o'tkazildi
Joriy yilning 26-mart kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasida "Adabiyotshunoslikning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazar
"Zamonaviy tilshunoslik masalalari" fanidan ochiq dars o'tkazildi.
O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi D.Allaberganova tomonidan Amaliy filologiya ta'lim yo'nalishi 221-guruh talabalariga "Zamonaviy tilsh
Bugun Oʻzbekistonda bir soatga chiroqlar oʻchadi
25-mart kuni butun Oʻzbekistonda boʻladigan “Yer soati” tadbiri doirasida barcha davlat tashkilotlarida bir soatga  (14:00 – 15:00) elektr energiyasi tarmoqdan uziladi.
Navro'z - go'zallik, yangilanish, tabiatni uyg'onishi va yangi hayotning qadimiy timsoli bo'lgan bayramdir.
Navro'z ayyomi munosabati UrDU tuzilmasidagi "Qatag'on qurbonlari xotirasi" muzeyi va Urganch shahar 30-sonli maktab o'qituvchisi Amal Ollayarovna bilan hamkorlikda "Olam nu
Xorazm ixtisoslashtirilgan san'at maktab internati hamda 24-son maktab bilan hamkorlikda pedagogik amaliyot.

Представители НГУ посетили Ургенчский государственный университет
Сегодня, 26 марта, Ургенчский государственный университет посетила делегация во главе с директором Гуманитарного института партнерского Новосибирского государственного университета Российской Федераци
26 марта текущего года на кафедре узбекского языка и литературы факультета узбекской филологии Ургенчского государственного университета состоялся научно-теоретический семинар на темы «Актуальны
Состоялся открытый урок на тему «Вопросы современного языкознания».
Преподаватель кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии Д.Аллаберганова провела открытый урок на тему «Вопросы современного языкознания» для студентов 221 группы прикла
Сегодня в Узбекистане на час погаснет свет
25 марта в рамках мероприятия«Час Земли», которая пройдет по всему Узбекистану, на один час (14:00 – 15:00) будет отключено электричество во всех государственных организаци