Вилоятимизда маҳаллийлаштириш ва саноат кооперацияси алоқаларини ривожлантиришда илм-фан ютуқларига таяниш, олимлар билан ҳамкорликга эътибор қаратилмоқда.
Шу мақсадда, вилоят ҳокимлигининг маҳаллийлаштириш ва саноат кооперация алоқаларини ривожлантириш бўлими томонидан Урганч давлат университетининг кимёвий технологиялар факультети олимлари, илмий излан
Universitet rahbariyati talabalar turar joyida…
Urganch davlat universiteti talabalar turar joylarida yashovchi talabalar bilan muntazam ravishda uchrashuvlar o′tkazish, ularni muammolarini o′rganish va bo′sh vaqtlarini mazmunli t
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA NAVROʻZ SAYLINING ILK KUNI OʻZBEKISTON XALQ ARTISTLARI BILAN HAMKORLIKDA TASHKIL ETILDI
Bugun, 18-mart kuni Urganch davlat universiteti 5-oʻquv binosi oldida Navro’z ayyomi munosabati bilan Oʻzbekiston xalq artistlari aka-uka Gʻofur va Gʻulom Eshjonovlar hamda ular rahbarligidagi&n
Obod va fayzli mahalla — yurt ko'rki
Ma'lumki, mamlakatimizda 2024-yilning 16 — 18-mart kunlari O'zbekistonda "Obod va fayzli mahalla — yurt ko'rki" shiori ostida umumxa
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi ko’kalamzorlashtirish va obodonlashtirish ishlari ham boshlab yuborildi
Urganch davlat universiteti “Yashil makon” umummilliy loyihasi dasturi boʻyicha bahor mavsumida 3000  tup daraxt oʻtkazish reja qilingan boʻlib, hozirda ushbu rejani bajarish ishlari

В нашей провинции основное внимание уделяется опоре на достижения науки и сотрудничеству с учеными в развитии отношений локализации и промышленной кооперации.
С этой целью отделом локализации и развития производственных кооперационных связей правительства области была организована встреча с учеными и научными сотрудниками химико-технологического факультета
Руководство университета в студенческом общежитии…
В целях проведения регулярных встреч со студентами, проживающими в студенческих общежитиях Ургенчского государственного университета, изучения их проблем и для качественной организации их свободного в
ПЕРВЫЙ ДЕНЬ ПРАЗДНИКА НАВРОЗ В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ УНИВЕРСИТЕТЕ БЫЛ ОРГАНИЗОВАН ПРИ СОТРУДНИЧЕСТВЕ С НАРОДНЫМИ АРТИСТАМИ УЗБЕКИСТАНА
Сегодня, 18 марта, перед 5-м учебным корпусом Ургенчского государственного университета состоялась концертная программа с участием народных артистов Узбекистана братьев Гофура и Гулама Эшжановых и воз
Процветающий и благополучный район – красота страны
Известно, что в нашей стране 16-18 марта 2024 года в Узбекистане пройдет национальная благотворительная акция под лозунгом «Процветающее и процв
Начаты работы по благоустройству и озеленению в рамках общенационалного проекта «Зеленое пространство»
В рамках программы нацпроекта «Зеленое пространство» Ургенчского государственного университета в весенний сезон планируется посадить 3000 деревьев, и сейчас начата реализация этого плана.