Yosh notiqlar to'garagi faoliyati
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi Adolat Allaberganova rahbarligida "Yosh notiqlar" to'garagining navbatdagi mashg'uloti bo&#
Jaloliddin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyiga tashrif
2024-yil 26-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev rahbarligida universitetning bir guruh kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilari umumta’lim fanlaridan dars mas
UrDU o'qituvchilari PRESSETT treningda ishtirok etishmoqda 24-25 fevral kunlari o‘qituvchilarning kasbiy rivojlanish jarayonini mustahkamlash, reflektiv amaliyotlarni chuqur o‘rgani
UMRINI ILMGA BAXSHIDA QILGAN OLIM E’TIROFI MARKAZIY TELEKANALLARIMIZDA
“Madaniyat va maʼrifat” telekanali “Umr daftari” ko'rsatuvining navbatdagi soni Urganch davlat universiteti O’zbek filologiyasi fakulteti O‘zbek tilshunosligi k
Babajanova Shirin Kadamovna "The atmosphere of havosini ifloslantiruvchi manbalar mavzusida boomerang." mavzusida ilmiy nazariy seminar
Bugun Urganch davlat universiteti rektori, prof. B.Abdullayev prof. A.Oʻrazboyev hamrohligida Jaloliddin Manguberdi harbiy-akademik litseyida boʻldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 12-iyundagi  PQ-184-sonli Qarori ijrosini taʼminlash, Urganch davlat universiteti hamda ushbu harbiylashtirilgan taʼlim muassasasi oʻrtasida

Деятельность кружка молодых ораторов
Очередное заседание кружка «Молодые ораторы» прошло под руководством преподавателя кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ Адолат Аллабергановой. В ходе тренинга
Визит на военно-академический лицей имени Джалалуддина Мангуберди
26 февраля 2024 года под руководством ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева группа заведующих кафедрами и профессоров университета с целью применения передовых педаг
Учителя урду участвуют в тренинге PRESSETT. 24-25 февраля в Узбекском государственном университете мировых языков проходит тренинг PRESSETT с целью укрепления процесса профессионального развития уч
ПРИЗНАНИЕ УЧЕНОГО, ПОСВЯТШЕГО СВОЮ ЖИЗНЬ НАУКЕ, НА НАШИХ ЦЕНТРАЛЬНЫХ КАНАЛАХ ТЕЛЕВИДЕНИЯ
Очередной выпуск программы «Умр Дафтари» телеканала «Культура и Просвещение» будет посвящен жизненному пути и научно-педагогической деятельности ОРАЗБОЕВА АБДУЛЛЫ ДУРДИБОЕВИЧА,
Babajanova Shirin Kadamovna "The atmosphere of havosini ifloslantiruvchi manbalar mavzusida boomerang." mavzusida ilmiy nazariy seminar
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета, проф. Б.Абдуллаев в сопровождении проф. А.Оразбоева посетил военно-академический лицей Джалолиддина Мангуберди.
С целью обеспечения реализации Постановления Президента Республики Узбекистан № PQ-184 от 12 июня 2023 года, дальнейшего расширения сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и данн