Bugun, 18-yanvar kuni Urganch davlat universitetida “Vatanparvarlik oyligi” munosabati bilan “Harbiy sport o’yinlari” bo'yicha musobaqa tashkil etildi.
Unda
Joriy yilning 17-yanvar kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasida "O'zbek adabiyotini o'qitishning dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy
Ayni kunlarda barcha davlat oliy ta'lim muassasalari qatori Urganch davlat universitetida ham 2023/2024-o‘quv yili 1-semestr bo‘yicha yakuniy nazorat jarayonlari bo‘lib o‘t
Unda ishtirokchilarning loyihalari tanlovning talab va shartlari bo'yicha komissiya a'zolari tomonidan ko'rib chiqildi.
Yakuniy natijaga ko'ra, 1-o'rin Magistratura bo'
2024-yilning 13-yanvar sanasida O`zbek filologiyasi fakulteti barcha pedagog-xodimlar va ishchi xodimlari tomonidan 14-Yanvar Vatan himoyachilari kuni munosabat
13.01.2024-yil Smart binoning 208-xonasida “Ekologiya va hayot faoliyati xavfsizligi” kafedrasi katta o`qituvchisi A.Masharipovning “Xorazm vohasi agrotsenozlarining iqlim omil

Today, on January 18, a "Military Sports Games" competition was organized in connection with "Patriotic Month" at Urgench State University.
D.Ibodullayev, the first vice-rector
On January 17 of this year, a scientific-theoretical and scientific-methodical seminar titled "Actual problems of teaching Uzbek literature" was held at the Department of Uzbek Language and
Currently, along with all state higher education institutions, Urgench State University is undergoing final control processes for the 1st semester of the 2023/2024 academic year. Students take the exa
In it, the projects of the participants were considered by the commission members according to the requirements and conditions of the competition.
According to the final results, the 1st place was
On January 13, 2024, all teaching staff and workers of the Faculty of Uzbek Philology organized a holiday event for professors and teachers of the Faculty of U
On 13.01.2024, in room 208 of the Smart building, a methodological seminar was held by A. Masharipov, a senior teacher of the "Ecology and life safety" department, on the topic "Monitor