Talabalar turar joyiga rahbariyat tashrifi
Urganch davlat universiteti tomonidan "Ta'lim muassasasi-mahalla uchun ma'naviyat o'chog'i" shiori ostida sport musobaqalari o'tkazildi
Bugun, 27-oktabr kuni UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetining sport maydonlarida mahallalarning yoshlari oʻrtasida "Ta'lim muassasasi-mahalla uchun ma'naviyat o'chog'i" sh
EKOLOGIYA”kafedrasi dotsenti Yoqubov G`ayrat Quvondiqovichning “Markaziy Osiyo va O`zbekistonning suv resurslari va ulardan oqilona foydalanish masalalari.Orol va Orolbuyi muammolari.Suvlarni huquqiy muxofazasi.
EKOLOGIYA”kafedrasi dotsenti Yoqubov G`ayrat Quvondiqovichning  “Markaziy Osiyo va O`zbekistonning suv resurslari va ulardan oqilona foydalanish masalalari.Orol va Orolbuyi muammolari
Oliy taʼlim va maktab hamkorligi
Urganch davlat universitetining maktablar bilan hamkorligi doirasida joriy yil 27-oktabr kuni universitet rahbariyati va boshlangʻich tashkilot yetakchilari tomonidan Urganch shahrida joylashgan Alohi
“ZAMONAVIY GEOGRAFIYA: INNOVATSION RIVOJLANISHINING ILMIY-USLUBIY ASOSLARI" XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN
OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRLIGI URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI TABIIY FANLAR FAKULTETI GEODEZIYA, KARTOGRAFIYA, GEOGRAFIYA KAFEDRASI HURMATLI HAMKASBLAR! Si
AQSHning Garvard universiteti doktoranti Aleksandra Dennet xonim Urganch davlat universiteti qoshidagi "Qatag'on qurbonlari" xotirasi muzeyiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida Xorazm viloyatidagi qatagʻon qurbonlari bilan bogʻliq boʻlgan shaxslar tarixi, rasmlari, arxiv hujjatlarni  aks ettiruvchi  manbalar bilan tanishildi. Muzey direktori dotsen

Management visit to student accommodation
Today, on October 27, under the leadership of Urganch State University Rector Bakhrom Abdullayev, the university management, faculty deans visited student residences, got acquainted with the condition
Sports competitions were held by Urganch State University under the slogan "Educational institution-a center of spirituality for the neighborhood".
Today, on October 27, about 300 young people took part in sports competitions among the youth of the neighborhoods under the slogan "Educational institution-the center of spirituality for the nei
Yakubov Ghairat Kuvandikovich, associate professor of the ECOLOGY department, "Water resources of Central Asia and Uzbekistan and the issues of their rational use. Island and Island problems. Legal protection of waters.
Yakubov Ghairat Kuvandikovich, associate professor of the ECOLOGY department, "Water resources of Central Asia and Uzbekistan and the issues of their rational use. Island and Island problems. Leg
Higher education and school cooperation
A competition was organized in table tennis and mini-football as part of the cooperation of Urganch State University with schools, on October 27 of this year, the university management and the leaders
“Modern geography: Scientific-methodical fundamentals of innovative development» AN INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE
MINISTRY OF HIGHER EDUCATION, SCIENCE AND INNOVATION OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN URGANCH STATE UNIVERSITY, FACULTY OF NATURAL SCIENCES DEAR COLLEAGUES! We kindly invite you to the international s