Germaniyaning Gamburg universiteti bilan hamkorlik aloqalari yo‘lga qo‘yiladi
Joriy yilning 9-iyul kuni yurtimizda bo‘lib o‘tgan muhim siyosiy jarayon, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga saylovda xalqaro kuzatuvchi sifatida ishtirok qilish uchun viloyati
O'zbekistonda prezidentlik saylovi bo'lib o'tmoqda
Urganch davlat universitetida tashkil etilgan 12-Xorazm okrugiga qarashli 25-sonli saylov uchastkasida prezidentlikka saylov jarayoni qizg'in o'tmoqda. Fuqarolarimiz  saylovda faol ish
Rektor yoshlar muammosiga befarq emas
Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan mazkur g‘oya bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quv
Birinchi prorektor yosh tadqiqotchilarga akademik maʼruza oʻqidi
Bugun, 5-iyul kuni Urganch davlat universiteti birinchi prorektori Sanjarbek Davletovning bir guruh iqtidorli talaba-yoshlar, magistrlar, doktorantlar hamda yosh olimlarga akademik maʼruzasi boʻlib oʻ

Зигфрид Шоппе, профессор экономики Гамбургского университета, Германия, посетивший наш регион в качестве международного наблюдателя на важном политическом процессе, состоявшемся в нашей стране 9 июля,
На избирательном участке № 25 12-го Хорезмского округа, созданном при Ургенчском государственном университете, полным ходом идет процесс президентских выборов.
Наши граждане активно участвуют в выб
Эта идея, выдвинутая главой нашего государства, сегодня позволяет создать условия для того, чтобы молодежь нашла свое место в жизни, всячески ее поддерживала.
Ректор Ургенчского государственного ун
Сегодня, 5 июля, первый проректор Ургенчского государственного университета Санжарбек Давлетов прочитал академическую лекцию перед группой талантливых студентов, магистров, докторантов и молодых учены
Очередной визит ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева в дома молодых людей, относящихся к красной категории, проживающих в Шавотском районе при Ургенчском государственно