Urganch davlat universitetida “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri o‘tkazildi
Bugun, 7-dekabr kuni Urganch davlat universitetida Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat" tizimini boshqarish bo'limi tomonidan “Aksilkorrupsiya oyligi” doirasida
"Konstitutsiya — baxtimiz qomusi"
Bugun, 6-dekabr kuni Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakultetida "Konstitutsiya — baxtimiz qomusi" mavzusida tadbir bo'lib o'tdi. Tanlovda 2 ta jamoa qatnas
Konstitutsiya-qomusim, O'zbekiston-nomusim!
6-dekabr kuni Urdu tuzilmasidagi "Qatagʻon qurbonlari xotirasi" muzeyida "Konstitutsiya-qomusim, O'zbekiston-nomusim!" mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir boʻlib oʻtdi.
Sheroziylar yaratgan bo‘ston
O'zidan yuksak nom qoldirib, shogirdlari qalbida hali ham barhayot yashayotgan ikki buyuk siymo, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan san’at arbobi, O‘zbekiston xalq artisti Mad
“Oliy ta’lim sohasida korrupsiya xavfini kamaytirish” mavzusida davra suhbati o'tkazildi
✨Bugun, 5-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim sifatini oshirish va ularning mamlakatda amalga oshirilayotgan keng qamrovli is
✅ Bugun, 5-dekabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakulteti   talabalari bilan  Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxa

On the occasion of the 584th anniversary of the birth of Alisher Navoi, the final issue of the "Navoikhan student" competition was held
On February 7 of this year, the final stage of the "Navoikhan student" competition was organized on the initiative of the faculty of Philology and art in order to deeply study the work of Al
A preventive event was held at the university on the topic "Drug addiction—plague of the future."
Today, on February 5, a preventive meeting was organized on the topic "Drug addiction—plague of the future" within the framework of the month "Prevention of the spread of narcotic
UrSU delegation in Malaysia
Currently, the university delegation headed by the acting rector of Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, S.Khodjaniyazov, is on a business trip to Malaysia to participate in the Mal
A scientific-methodological seminar was held by Roza Bakhtiyarovna Karimova, a teacher of the Department of Chemistry, on the topic "Teaching the topic of group I-II cations based on modern pedagogical technologies."
On February 3, 2025, at 15:30, a scientific and methodological seminar on the topic “Teaching the topic of group I-II cations based on modern pedagogical technologies” was held in room 101
Korean culture" week has started at UrSU
Today, the "Korean culture" week, organized on February 3-8 in cooperation with Korea's Soon Chun Hyang University, began at Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni. Re